Hetedik a lány U16-os válogatottunk

A magyar lány U16-os válogatott megszerezte a 7. helyet a miskolci A divíziós Európa-bajnokságon, miután vasárnap nagyon megverte Szlovákiát. A mieinknél Weninger és Dobos volt a pontfelelős, a csapat pedig sokkal jobban lepattanózott, mint ellenfele.

Bubeniková révén szerzett vezetést Szlovákia, ám utána magyar henger zúdult a szlovákokra, így legközelebb – mintegy 4 perc múlva – 10-2-es vezetésünknél jutottak szóhoz a szomszédok. Weninger Virág már ekkor belekezdett a pontgyártásba, de Wéber Fruzsina is jó iparkodott.

Az első negyed a tekintélyteremtés jegyében zajlott, ami azért is kellett, mert a csoportmeccsek során már legyőzték a mieink egyszer Szlovákiát (59-37), így érdemes volt tudatosítani ellenfelünkben, hogy ezt most szándékunkban áll megismételni.

Dobos Ágnes negyedik pontjával már éppen kétszer annyi pontunk volt, mint a szlovákoknak (20-10), vagyis kezdett nagyon úgy festeni, hogy most sem lesz sok gond északi szomszédaink együttesével. Ráadásul az összetett pontlistán is előkelően jegyzett irányítónk, Horváth Bernadett ezúttal lepattanózásban is jeleskedett, és már most a negyedik reboundját szerezte meg.

A magyar csapat egyértelműen jobb volt, mint szlovák ellenfele, s már a nagyszünetig a két gárda közé tett húsz pontot (34-14).

Innentől kezdve a szlovákok partiban voltak velünk, de az is igaz, hogy olyan magyar játékosok is pályára kerültek a meccsen – 10-15 percekre –, akiket egy-egy húzós mérkőzésen alig vetett be trénerük.

Mindenesetre akárhogy is igyekeztek Lelkesék, az egész tornán kiváló Dobos 15. pontjával már 31 ponttal vezettünk (51-20), ami gyakorlatilag eldöntötte a helyosztó sorsát, bár még csak a harmadik negyed hajrájában jártunk.

Az utolsó negyedben még egyszer elszakadtak a mieink a szlovákoktól – jelentősebben –, aztán kozmetikáztak az eredményen Bubenikováék. A végeredmény volt csak kérdéses, de már nem sokáig. Magabiztosan nyert a magyar válogatott, s ez az A divíziós kontinensviadal 7. helyét jelentette a mieinknek.

Nagy gratuláció a Mészárosné Kovács Andrea vezette magyar válogatottnak!

A divíziós lány U16-os Európa-bajnokság, helyosztó a 7-8. helyért

2012. július 22. Miskolc

Magyarország U16 – Szlovákia U16
67-42 (15-8, 19-6, 17-14, 16-14)

Magyarország U16: Horváth Be. 9/3, Weninger 13, Dubei 8, Wéber 5/3, Dobos 15.  Csere: Kaposi 5, Tóth T. 2, Aho 2, Kuttor 8, Abaházy, Farkas, Gundel-Takács. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.

Szlovákia U16: Urbaniova 4, Matuskova, Ondrejkova 4, Remenerova 4, Bubenikova 10/3. Csere: Jelencikova 2, Prochazkova 3, Miksadova, Lelkes 6, Striesova 9, Blanarova, Mistinova, Vezetőedző: Branislav Bazany

Kipontozódott: -.

RÉSZLETES STATISZTIKA IDE KATTINTVA!

Fotó: Rébay Viktor (fibaeurope.com), rajta Weninger Virág - nagyításért katt a képre