Hibátlanul zárták az alapszakaszt olasz légiósaink

Honti Kata és Rasheed Rita együttese is győzelemmel zárta az olasz bajnokság alapszakaszát. A bajnok Schio simán, 74-50-re verte az Orvieto csapatát. Kata 24 percet játszott és 4 pontot (1/2 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető) dobott.  Leszedett 5 lepattanót és volt 3 eladott labdája.  A Schio egyébként éppen a most legyőzött Orvieto ellen kezdi meg a szereplését a playoff-ban.

Nem jutott be a rájátszásba, de nyert Rasheed Rita csapata, a  San Martino, de szépen, bravúros győzelemmel fejezte be az alapszakaszt. Ritáék az alapszakaszt végül a 3. helyen záró Umbertide együttesét fektették két vállra,és a magyar bedobó főszerepet vállalt a sikerben. "Ras" 25 percet játszva 1/3-as dupla, 3/8-as tripla és 8/10-es büntető mutatóval 19/9 pontjával a San Martino legeredményesebb játékosának bizonyult. Statisztikai lapján még 1-1 lepattanó és szerzett labda, 2 gólpassz és 5 kiharcolt fault került. A másodosztályban Vida Panka csapata 58-51-re verte a Milano együttesét. A magyar bedobó 30 percet játszott, és 15/6 pontot (4/6 dupla, 2/5 tripla, 1/1 büntető) dobott. Volt még 6 védő pattanója, 3 gólpassza, 1 és 5 eladott szerzett labdája.

Romániában is befejeződött az alapszakasz. A záró fordulóban a Targoviste együttesében Hutlassa Fanni 34 percet játszott és 11 pontot (5/9 dupla, 0/2 tripla.2/2 büntető) dobott. Leszedett 8 (2 támadó) lepattanót, volt 2 gólpassza, 3 szerzett és 1 eladott labdája. Hiába volt holtversenyben a Marosvásárhely legeredményesebb játékosa a 39 percet játszó Vincze Andrea (4/11 dupla, 1/2 tripla), 11/3 pontja ellenére csapata simán (94-37) kikapott a Sepsiszentgyörgytől. Andi statisztikai lapján még 8-8 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz, 2 szerzett labda és 4 blokk olvasható. A Kolozsvár Kajdacsi Judit nélkül kapott nagy verést (80-32) Gyulafehérváron. Kajdacsi amúgy az alapszakasz pontszerző rangsorában 16,2-es meccsenkénti átlaggal a 10. lett, a lepattanó kategóriában viszont óriási fölénnyel, szinte hihetetlen 15,2-es meccsenkénti átlaggal lett első, a második 11,9-es átlagot tud felmutatni...

A török bajnokságban a Botas simán, 67-49-re verte a TED Ankara csapatát. Vajda Nusi egy félidőnyit játszott és 3/6-os dupla, 0/2-es tripla, valamint 1/1-es büntető mutatóval 7 pontig jutott. Mellette leszedett 10 (3 támadó) lepattanót, volt 2-2 gólpassza, szerzett és eladott labdája. Horti Dóra csapata is nyert, a Canik a Mersint verte 70-63-ra. Dodinak egyetlen lepattanó hiányzott a dupla duplához. A 16 pontja (6/14 dupla, 0/4 tripla, 4/5 büntető) mellé szerzett a 9 lepattanójából 4 támadó palánk alatt került hozzá. Volt még 3 gólpassza 1 szerzett és 5 eladott labdája.

Nehezen nyert a lengyel bajnokság éllovasa, a Wisla Krakkó az Artego Bydgoszcz ellen.A  meccs nem a krakkói csapat magyar válogatott bedobójáról, Quigley Alexandriáról szólt, aki ezúttal 4 pontot dobott.