Honti és Kajdacsi hét végén, Szlimák hét közben remekelt

Változatos héten vannak túl légióskodó kosaras lányaink.Akadtak akik parádéztak, ám sajnos többeknek is csupán epizódszerep jutott

altIgen sikeres hetet zárt Honti Kata a spanyol Rivas Ecopolis csapatával. Az Euroligát kiütéses győzelemmel kezdte a válogatott játékos csapata, amely a török Tarsust verte 79-48-ra, 22-4-es első negyed után. Kata 4 pontot dobott (2/2dupla, 0/2 tripla) kiosztott ugyanennyi gólpasszt, s megszerzett 8 lepattanót. A hét végén igen izgalmas meccset játszott együttesével a Cadi otthonában. Honti főszerepet játszott abban, hogy a szünetben még 8 pont hátrányban lévő együttese 86-83-ra nyerni tudott. Kata 18 pontot dobott (5/5 dupla, 2/8 tripla, 2/2 büntető) és 5 gólpasszt kézbesített csapattársainak.

Vajda Anna török csapata a Samsun a futballban jónevű Besiktas otthonában nyert 62-49-re. Nusi ezúttal csupán epizódszerepet, 8 percet kapott. Ezalatt szerzett 2 pontot (1/2) és 4 lepattanót. Csak érdekességként említjük: csapattársa, Chante Black 1 ponttal s 20 (!) lepattanóval zárta a meccset.

A hétközben a győriek elleni Euroliga meccsen remeklő Horti Dórára is hasonló sors várt a Wisla Torunban 80-69-re megnyert bajnokiján. Persze megérkezett csapatához az amerikai center, Tina Charles. A magyar középjátékos 12 percet játszott, 2 mezőnykísérletéből 1 volt jó, viszont mind az 5 büntetőjét elrontotta. Volt még 1-1 lepattanója és gólpassza.

Városi "rangadót" játszott a szlovák bajnokságban, Kassán a Cassovia ellen a Good Angels. A hét közben a soproniakat is  legyőző "angyaloknak" nem okozott gondot "behúzni" az újabb győzelmet, a 98-38-as sikerből Krivacsevics 16, Quigley pedig 11 ponttal vette ki részét. Fölényesen, 98-46-ra nyert a Szondy Dórával felálló Somorja is, amely Poprádon győzött.

Szoros csatában 60-57-re nyert a francia Lyon a Landes otthonában. Németh Bernadett 4 percet játszva kiharcolt egy faultot, s az ezért járó 2 büntetőből egyet értékesített. A másodosztályban sajnos tovább "őrzi" nyeretlenségét Fritz Judit csapata, a Dunqerque. A magyar bedobó 31 játékperce alatt 4/7-es dupla, 0/2-es tripla és 3/4-es büntető mutatóval 11 pontig jutott. Emellett 2-2 lepattanó és gólpassz, valamint 3 szerzett labda került statisztikai lapjára.

Ismét vesztett a német bajnok Wolfenbüttel, s Vincze Viktóriát nyilván kevéssé vigasztalja, sőt tán inkább bosszantja, hogy túl sok "köze" nem volt csapata hazai pályán a Halle elleni 66-64-es vereséghez. 3 percet játszott, szerzett 1 támadó pattanót s 2 személyi hibát ítéltek ellene.

Csonka fordulót rendeztek hét végén Romániában. Sem Vincze Viktória húga Andrea csapata a Kolozsvár, sem pedig a hét közben Dániában Európa-kupa  meccset nyerő, Szlimák Hajnalkát is foglalkoztató Szatmárnémeti nem játszott. A dániai Gentofte városa minden bizonnyal kedves hely marad Hajni számára. Végigjátszotta a csapata által 57-46-ra megnyert mérkőzést 2/7-es dupla 4/7-es tripla és 2/2-es büntetőmutatóval elért 18 pontja mellett szerzett még 7 lepattanót (3 támadó), volt 2 eladott labdája, valamint 1-1 szerzett labdája, gólpassza és blokkja. Kajdacsi Judit együttese, a Sepsiszentgyörgy Craiován nyert 80-64-re. A magyar középjátékos remekelt, igen erős 15 pontos (6/8 dupla, 3/5 büntető) és 15 lepattanós (8 támadó) dupla-duplával főszerepet vállalt a sikerből. A pontok és pattanók mellett még 2 gólpassz 5 szerzett labda és 1 blokk is ékesíti az igen fényes statisztikai számsort.