Honti Kata parádés premierje

Elkezdődött a spanyol női bajnokság, Honti Kata remek játékkal debütált bajnokin új csapatában. Horti Dóra csapata legeredményesebb játékosa volt a Wisla Krakkóban, Kajdacsi Judittól viszont még a dupla-dupla sem volt elég a sepsiszentgyörgyi együttes sikeréhez. Quigley Alexandria remekelt a kassai csapatban.

Lengyel földön rövid idő alatt "lezavart" három bajnokit a Horti Dórával felálló Wisla Krakkó, amelynek Ujhelyi Petra személyében az előző szezonban is volt magyar centere. A nyitó fordulóban az AZS Rzeszow otthonában még csereként pályára lépve igen hatékonyan kosarazva 20 perc alatt 17 pontot (6/7 mezőny, 5/6 büntető) és 5 lepattanót szerzett s volt még 2 gólpassza. A Wisla kétszer annyi pontot szerezve, mint riválisa 78-39-re nyert. a magyar center olt csapata legeredményesebb s legértékesebb játékosa a maga 28-as indexével. A második körben már jóval nehezebb dolga volt a krakkói csapatnak, amely nagy csatában 62-58-ra győzött a Lider Pruszków ellen. Horti 16 perc alatt 5 pontot (2/3 dupla, 1/1 büntető) és 3 lepattanót szerzett. Legutóbb a bajnokságot jól kezdő Gorzow otthonában már a kezdő ötös tagja volt a magyar középjátékos, és messze csapata legeredményesebb játékosának bizonyult a krakkóiak által 58-36-ra megnyert, nem túl kosárgazdag összecsapáson. A Wisla csapatából a 14 pontjával (6/9 dupla, 2/3 büntető) csak Horti  jutott 10 fölé, emellett 6 lepattanót is szedett.

Honti Kata együttese, a Rivas Ecopolis magabiztos 95-72-es győzelemmel, a magyar kosaras pedig remek játékkal kezdte a spanyol "pontvadászatot". Kata a kezdő ötös tagjaként 27 percet játszott, és 15 pontot dobott. Kétpontosok tekintetében 1/2, triplák vonatkozásában hibátlan 3/3 volt a dobásmutatója, 4 büntetőjéből pedig hármat dobott be. Szerzett 2 lepattanót s ugyanennyi gólpassza volt. Korábbi soproni társa, az ukrán Kuraszova 11 ponttal, s 10 pattanóval zárt.

Szlovákiában a Krivacsevics Tijanát és Quigley Alexandriát a soraiban tudó Good Angels Léván nyert 116-53-ra, a kassai csapat legeredményesebb játékosa Quigley lett a maga 27 pontjával. A Szondy Dórát foglalkoztató Somorja Ostravában nyert 97-75-re.

A román bajnokságban Temesváron kapott ki nagy csatában 73-70-re a Déri Csaba edzette s Kajdacsi Juditot is a soraiban tudó Sepsiszentgyörgy. A vereség legkevésbé a magyar középjátékoson múlt, aki 5/9-es dupla, valamint 2/3as tripla és büntető-mutatóval célozva elért 18 pontja mellé 12 lepattanót (ebből 4 támadó) szerzett. Szlimák Hajnalka egy "védekezés nélküli" összecsapás részese volt, együttese, a Szatmárnémeti 107-90-re verte a Sportul Studentec együttesét. Hajni 14 percet játszott, s ezalatt két triplát "emelt" kosárra, s mindkettő tökéletes, sikeres dobás volt. A 6 pontja mellé szerzett 2 lepattanót s adott 1 gólpasszt. Csapatából, úgy tűnt ő próbálta leginkább komolyan venni a védekezést, 3 személyi hibát is begyűjtött nem túl hosszú óra játékideje alatt.

Vincze Andrea igen hasznos mezőnymunkával  járult hozzá a Kolozsvár magabiztos, 79-41-es nagyváradi sikeréhez. A center 1/1-es dupla, 0/1-es tripla és 2/2-es büntető-mutatóval dobott 4 pontja mellé 8 lepattanót kaparintott meg, s emellett volt 2 gólpassza. Nővére, Viktória már nem lehet ennyire elégedett, hiszen csapata, a német bajnok Wolfenbüttel második vereségét szenvedte el ezúttal a Heli Girls volt a legyőzője, a végeredmény 58-52 lett. Vincze 8 percet játszott, egyetlen dupla kísérlete sikeres volt, 1 pattanót szerzett de 4 személyi hibát ítéltek ellene a játékvezetők.