Honti Kata remek hete

Két fordulót rendeztek a héten a spanyol női bajnokságban. Honti Katának sikerül a legjobban a hét, az egyik meccsen remekelt, a másikon pedig csapata megnyerte a spanyol bajnokság csúcsrangadóját Vajda Nusi együttese, a Perumerias Avenida ellen

Krivacsevics Tijana számára abszolút vegyes hetet tudhat maga mögött. Hét közben a Rivas váratlan vereséget szenvedett a Navarra otthonában, s Tijanának mindössze 6 perc jutott - 1 lepattanóra volt elég a röpke idő. Hét végén aztán kezdővé lépett elő, és jól, sőt kitűnően is játszott. 26 perc alatt 14 pontig (6/7 dupla 2/2 büntető) 6 pattanóig és 2 gólpasszig jutott.

Császár Andrea csapata a Mariana hét közben 58-57-re kapott ki a Gran Canaria csapatától. A magyar középjátékos csereként beszállva 22 perc alatt 14 pontot (5/7 dupa 4/4 büntető) és 4 pattanót tett a közösbe, nem rajta múlt a vereség. A hét végén sajnos újabb vereség jött, a Joventut 85-77-re kapott  ki a Burgostól. Andrea 22 perc alatt 8 pontot (3/8 mezőny 2/2 büntető) és 6 lepattanót szerzett.

Honti Kata hét közben eddigi legjobb spanyol bajnokiját játszotta, Irúnban a Hondarribia otthonában Kata 20 percet játszott s a mezőnyből hibátlanul célozva (5/5 dupla, 1/1 tripla) s 2 büntetőjéből egyet a helyére küldve 14 ponttal zárt. Emellett 4 gólpasszt is kosztott társainak, s ezzel a teljesítményével a világsztároktól hemzsegő együttese legértékesebb játékosa lett ezen az összecsapáson.

A spanyol női kosaras "El Classico"-n ismét biztosan nyert a Ros Casares a Salamanca ellen ezúttal 79-56 lett a végeredmény. Kata 10 és fél perc alatt 4 pontot (1/2 dupla, 2/2 büntető) és 3 lepattanót szerzett valamint volt egy gólpassza. Nusi 26 percet játszott s 1/7-es dupla- valamint 1/2-es triplamutató mellett mindkét büntetőjét bedobta  s a 7 pontja mellé leszedett 6 lepattanót.

A Salamanca hét közben nehezen, 75-70-ra verte a Celta Vigo csapatát, Nusi akkor mind a 4 mezőnybeli dobását elrontotta s 16 perc alatt szerzett 3 lepattanót.
A lengyel listavezető Wisla Krakkó simán 90-62-re győzött a Leszno csapata ellen. Ujhelyi Petrának jó meccse volt, 12 perc alatt 4/7 duplás és 1/2 büntetős "találati aránnyal " 9 ponttal zárt s emellett szedett 3 lepattanót.