Honti Katáék megszorongatták a címvédőt

Jó kis mérlőzést játszott Honti Kata csapata az olasz Famila Schio a női Euroliga címvédőjével, a világválogatottnak is beillő orosz Jekatyerinburggal. Bár a hazai olasz együttes végig partiban volt a kitűnő orosz együttessel, alulmaradt

A többek között Diana Taurasival, Sandrine Gruda-val, Ann Wauters-szel és Candace Parkerrel - hogy csak a legnevesebb kosarasokat említsük - felálló "Jeka" 73-66-ra győzött, szinte végig vezetett, de a harmadik negyed végéig a Schio ott lihegett a nyomában. A harmadik negyed után csupán 60-55-re vezettek a vendégek, ám a negyediket 12-0-lal indítva eldöntötték  a meccset.

Honti Kata kezdőként 30 percet játszott. Volt 2-2 sikertelen dupla és tripla kísérlete, viszont mind a 4 büntetőjét értékesítette. Kiharcolt négy faultot és a  -3-as +- mutatójával csapata egyik legjobbja volt e kategóriában.