Horti Dóra a kezdőben dupla-duplával

Múlt hét végén is pályára lépett néhány külföldön profiskodó honfitársnőnk. Lássuk, ki hogyan teljesített!

Kajdacsi Judit nélkül nyert a Montana, mindössze 6 játékossal, 84-81-re a Levszki ellen Bulgáriában.

Olasz földön Vida Panka ismét a Triestina legeredményesebb játékosa volt, de 18/12 pontja (2/7 dupla, 4/7 tripla, 2/2 büntető), valamint 8 lepattanója, 1 szerzett és 5 eladott labdája nem volt elég csapata első győzelmének megszerzéséhez az itáliai élvonalban: a trieszti csapat ezúttal a Vigarano együttesével szemben maradt alul 80-59-re.

Honti Kata kezdett a Schio San Martino elleni meccsén, amelyet 67-60-ra nyert meg csapata. 23 percet a pályán töltve 3 pontot dobott (11/3 dupla, 0/1 tripla, 1/1 büntető), volt 1-1 lepattanója és blokkja, valamint 2-2 szerzett illetve eladott labdája.

Rangadót játszottak Lengyelországban, ahol egy pontszegény meccsen Quigley Alexandria csapata, a Wisla Krakkó 59-51-re verte a Polkowiice csapatát. A honosított magyar bedobó 7/3 ponttal (2/5 dupla, 1/3 tripla), 3 lepattanóval és 1 szerzett labdával zárta 29 perces "bevetését".

Azok után, hogy az Európa-kupában a közelmúltban kétszer, most a bajnokságban is legyőzte Horti Dóra csapata, a Mersin az Orduspor együttesét. Nem tudni, van-e már a Mersin játékosainak Orduspor-undoruk, de örömmel jelentjük: "Dodi" újra kezdett és kapott 30 percet. Ezt egy 10/3 pontos (2/4 dupla, 1/1 tripla, 3/4 büntető), 10 lepattanós tripla-duplával hálálta meg válogatottunk középjátékosa, akinek volt még 3 gólpassza és 2 eladott labdája.

A Good Angels Kosice az Euroligában botladozik, hazája bajnokságában viszont menetel. Bár egy negyed után csak 17-16-ra vezettek a kassaiak a Pöstyén ellen, végül fölényesen, 79-47-re győztek, a legeredményesebb játékosuk pedig nem először a szezon során Krivacsevics Tijana volt 16 pontjával.