Horti Dóráék menetelnek az elődöntő felé

Ahogy arról tegnap már beszámoltunk, Honti Kata és Vajda Anna kupagyőztes lett Spanyolországban. Ami a többi, kenyerét külföldön kereső magyar kosaras hölgyet illeti, Horti Dóra és Németh Bernadett együttese 2-2 győzelmet aratott a múlt héten, a többieknek kevés sikerélmény jutott.

Horti Dóra csapata, a Wisla Krakkó két hazai sikerrel kezdte meg a múlt héten a lengyel bajnokság rájátszását a Gorzow ellen. Az első összecsapást már az első negyedben eldöntötte a csapat, egy 30-9-es erődemonstrációval. A krakkóiak égül 79-43-ra nyertek. A Wisla magyar centere egy félidőnyit játszott s 1/3-as dupla, valamint 3/5-ös büntető mutatóval  5 ponttal zárta a találkozót. Szerzett még 4 lepattanót s 1 labdát, volt 3 gólpassza s 2 eladott labdája.

A második mérkőzés már érdekesebb, fordulatosabb volt, bár a krakkóiak nyilván eltekintettek volna attól, hogy az ellenfél az első negyed után 6, a második után pedig 2 ponttal vezessen. Szünet után aztán a Wisla egyértelművé tette, hogy a gyenge első félidő ellenére erősebb a Gorzow-nál és végül 71-56-ra nyert. "Dodi" faultproblémák miatt ezúttal  14 percet játszott, s ezalatt 2/6-os mezőnymutatóval 4 pontot dobott. Statisztikai lapjára még 4 lepattanó és 1 eladott labda volt.

Romániában Kajdacsi Judit ezúttal sem játszott a Sepsiszentgyörgy csapatában, amely 97-81-re győzött Marosvásárhelyen. Vincze Andrea 12 percet játszott az Alexandria együttesével szemben 76-46-ra alulmaradó kolozsvári együttesben. A magyar center 4 személyi hibát harcolt ki s 6 büntetőjéből 4-et értékesítve dobott 4 pontot.

Nővére, Viktória német földön csapatával, a bajnok Wolfenbüttellel a jelenlegi listavezető Wasserburg otthonában játszott rangadót, s kapott ki remek meccsen 83-79-re. Vikinek 11 perce alatt volt 2 rossz mezőnykísérlete 4 lepattanója (3 támadó) és eladott egy labdát.

Németh Bernadett szlovákiai csapata, az Igló két fölényes győzelmet aratott a múlt hét végén. Előbb a"kis Kassát", a Cassoviát verte idegenben 87-55-re, majd hazai környezetben "ütötte ki" a Léva együttesét.

Nagy verésbe szaladt bele Fritz Judit csapata a Dunkerque a francia másodosztályban a 2. helyen álló Calais-valszemben. A magyar bedobó csapata jobb játékosai közé tartozott a Dunkerque által 107-51-re elvesztett mérkőzésen. Fritz Judit 30 percet játszott, 3/10-es dupla, 1/3-as tripla és 1/2-es büntető mutatóval 10 pontig jutott. Statisztikai lapján még 3 lepattanó mellett 2-2 gólpassz,szerzett és eladott labda olvasható.