Horti és Vida dupla-dupla közelében

Újabb héten és bajnoki fordulón vannak túl külföldön játszó kosaras lányaink. A magyar kosaras lányok csapatai többnyire sikerrel vették a múlt hét végi akadályokat.

Azok után, hogy hét közben Győrben remekelt, hét végén nem "erőltette túl" Honti Kata játékát Miguel Mendez, a Famila Schio edzője. A Priolo ellen 103-65-re megnyert meccsen - amely az első negyedben eldőlt, amikor 30-7-re vezetett a Schio - Kata 9 percet játszott. Ezalatt 2 dupla kísérletéből egyet bedobott, egy büntetőjét értékesítette. Leszedett 2 lepattanót, volt 1-1 szerzett és eladott labdája.

Rasheed Rita csapata, a San Martino hatalmas csatában maradt alul a Cagliari otthonában. Ritáék 81-79-re kaptak ki, a magyar bedobó 31 percet játszva 13/3 pontig (3/5 dupla, 1/4 tripla, 4/4 büntető) jutott. Leszedett 2 lepattanót, volt 2 gólpassza, szerzett 1, de eladott 4 labdát.

Két elvesztett meccs után újra győzött a másodisztályban Vida Panka együttese, a Tristina, amely a Vicenzát verte 67-59-re. A magyar bedobó végigjátszotta az összecsapást. Vida 7/17-es dupla, 2/10-es tripla, valamint 5/5-ös büntető mutatóval 25/6 pontig jutott. Mellé leszedett 9 lepattanót, volt 1-1 gólpassza s szerzett, valamint 3 eladott labdája.

Romániában a Targoviste fölényesen, 81-47-re nyert Brassóban. Hutlassa Fanni a kezdőötösben szerepelt, s 23 perc alatt 1/4-es dupla, 2/4-es tripla és 2/2 büntető mutatóval 10/6 ponttal zárta a mérkőzést. Volt 4 lepattanója, 2-2 gólpassza s szerzett, valamint 1 eladott labdája.

Vincze Andrea csapata, a Marosvásárhely a Rapidot fogadta, s 79-53-ra kikapott. A magyar center 16/6 pontjával (3/3 dupla, 2/3 tripla, 4/4 büntető) messze csapata legjobb dobója volt, statisztikai lapján még 3 lepattanó, 2-2 gólpassz és blokk, 1 szerzett és 4 eladott labda látható.

Kajdacsi Juditék mérkőzését elhalasztották.

Török földön Horti Dóra dupla-dupla közelében zárva jelentős szerepet játszott abban, hogy a Canik 83-76-ra legyőzte a Ceyhant. Dodi 27 percet játszott, s 17 ponttal (7/13 dupla, 0/1 tripla, 3/4 büntető) és 9 lepattanóval (4 támadó) járult hozzá csapata újabb diadalához. Volt még 2-2 gólpassza és szerzett labdája.

Vajda Nusi csereként pályára lépve 6 ponttal (2/4 dupla, 0/4 tripla, 2/2 büntető) és ugyanennyi lepattanóval járult csapata, a Botas Adana 72-61-es, a Konak felett aratott győzelméhez. Volt még 1-1 gólpassza, valamint szerzett és eladott labdája.