Huszáros hajnali hajrával hetedik hely az Universiadén!

Káprázatosat küzdött a kazanyi Universiade-n több sebből vérző női csapatunk s Kína után újabb "nagy vadat" ejtett el. Gáll Tamás és Magyar Gergely együttese a 7. helyért rendezett mérkőzésen többször is vesztett helyzetből felállva megverte Kanadát!

Magyarország - Kanada 60-55 (10-17, 19-16, 15-8, 16-14)

A keretben több sérüléssel s betegséggel bajlódó játékossal felálló csapatunknál fizikálisan jóval erősebb kosarasokat felvonultató kanadai együttes a meccs elején próbált erődemonstrációt tartani, s a negyed közepére 15-4-es előnyre tett szert kissé tompán kezdő csapatunkkal szemben. Krivacsevics Tijanára nagyon ügyeltek a juharleveles lányok, de a negyed második felére kezdett ébredezni az együttes - magyar idő szerint reggel 8-kor kezdődött az összecsapás - a védekezés összeállt. Bár csupán 2 mezőnykosarat szereztek a mieink, a negyed végén Őri Györgyi és Bálint Réka büntetőivel, valamint Mányoky Judit kosarával 7 pontra zárkóztak fel, azaz "látótávolságon" belülre kerültek.

A második negyed is ijesztően, 6-0-s kanadai rohammal indult, ám a társaság sokadszor bizonyította az Universiade-n, hogy van tartása. Ambrus Szandra adott jelt a felzárkózásra, csatlakozott Varga Zsófi s Adamecz Lilla is betalált. Az igazi nagy lökést azonban Krivacsevics első pontjai adták a negyed közepén. A center szünetben már 7-nél járt, persze ahhoz, hogy szünetig 4 pontra felzárkózzunk, Varga és Őri villanásai is nagyon kellettek.

A második félidő elején Bálint, Krivacsevics és Varga révén tartottuk a lépést a kanadaiakkal.  37-35-ös hátrányból aztán egy Krivacsevics vezette 7-0-srohammal - amelybe Mansaré Maty is "besegített" fordítottak hősiesen küzdő lányaink. Utána visszajött 1 pontra Kanada, ám az utolsó szó a negyed végén Adamecz révén a mieinké volt, 3 pontos előnnyel várhatták lányaink a negyedik negyedet.

Ezt azonban 4-0-lal kezdve visszaszerezte a vezetést Kanada. Krivacsevics duplája majd Bálint hármasa után 4 pont volt - megint ide. Ettől kezdve szinte végig fej-fej mellett haladt a két együttes, gyakran változott a vezető csapat kiléte. Bő másfél perccel a vége előtt Kanada vette át a vezetést, majd 62 másodperccel a lefújás előtt Ambrus egy jó büntetővel egalizált. Az utolsó perc pedig a hősiesen harcoló magyar csapatról, azon belül is Bálint Rékáról szólt, aki előbb egy hármast, majd 12 másodperccel a befejezés előtt 2 büntetőt küldött a helyére - győzelemmel zárták a lányok az Universiade-t s a 7. helyen végeztek - többek között olyan országok csapatait maguk mögé utasítva, mint Kanada, Kína, Brazília és Japán.

Le a kalappal, minden elismerésünk - honlapunk gratulál a hölgyeknek és természetesen a szakmai stáb minden tagjának!

A magyar csapat pontszerzői: Krivacsevics 19, Bálint 14/6, Varga 8, Őri 7, Adamecz 5, Ambrus 3, Mansaré, Mányoky 2-2