Kajdacsi Judit és Vajda Anna kitett magért

Honti Katáék szabadnaposak voltak, Horti Dórát pihentette edzője. Vajda Nusi kezd magára találni, Kajdacsi Judit pedig ismét dupla-duplát ért el a román bajnokság "magyaros" rangadóján. Nézzük, mi történt a szerte Európában légióskodó magyar kosaras hölgyekkel.

Kettős vereség Franciaországban. Németh Bernadett csapata, a Lyon a nála a forduló előtt a tabellán nála 7 hellyel hátrébb található a Tarbes otthonában kapott ki. A magyar irányítónak túl sok köze nem volt csapata 63-52-es vereségéhez, 5 percet játszott  bedobott 2 büntetőt, volt 2 személyi hibája s 1eladott labdája.

A másodosztályban Fritz Judit csapata, a Dunkerque otthonában kapott ki 95-73-ra az LTB 29 nevű alakulattól. Judit 22 percet a pályán töltve (3/5 dupla, 0/1 tripla, 1/1 büntető) 7 pontig jutott. Leszedett mellé 4 lepattanót (2-2 védő és támadó), volt 1-1 szerzett illetve eladott labdája.

Lengyelországban a Wisla spanyol edzője Bydgoszczban talán a csütörtöki, győri Euroliga-meccsre gondolva pihentetted Horti Dórát. Csapata így is megverte 61-52-re a meccs előtt veretlen hazai csapatot, Tina Charles 24 ponttal és 11 lepattanóval vezette győzelemre a krakkóiakat.

Szlovákiában a szerdán Euroliga-meccsre Sopronba látogató kassai "Jó Angyalok" könnyed ujjgyakorlatként 88-39-re verte a Léva csapatát. Krivacsevics kezdőként 10, Quigley csereként 9 pontot dobott. Szondy Dóra csapata, a 3. helyen álló Somorja 105-51-re verte az Ostravát.

Hiába kezdi visszanyerni formáját Vajda Anna a török Samsun csapatában, az együttes ismét kikapott, ezúttal a TED Ankara otthonában kapott ki 83-65-re. A vereség legkevésbé a csereként 25 percet játszó magyar magasbedobón múlt, aki 4/10-es dupla, 1/2-es tripla, valamint 3/5-üs büntető-mutatóval szerzett 14 pontja mellé leszedett 8 lepattanót, benne 3 támadót. Volt még 1-1 gólpassza, szerzett labdája s blokkja, valamint 2 eladott labdája. Cserejátékosok ritkán szokták csapatuk legértékesebb játékosukká kinőni magukat, Nusinak azonban most ez a bravúr is sikerült. Más kérdés, hogy az újabb vereség miatt ez nyilván nem vigasztalja...A Samsun a 14 csapatos mezőny 12. helyén áll 2-7-tel.

Romániában magyaros rangadót játszottak, amelyen a Sepsiszentgyörgy a 16 pontos (7/12 dupla, 0/2 tripla, 2/4 büntető) 12 lepattanós (benne 7 támadó) Kajdacsi Judit vezérletével 82-76-ra legyőzte a Szatmárnémeti csapatát. Ez utóbbiban Szlimák Hajninak csupán 6 perces epizódszerep jutott, amely alatt bedobott 1 duplát és kihagyott 1 triplát, valamint volt 1-1 szerzett illetve eladott labdája.Vincze Andrea csapata, a Kolozsvár meglehetősen szokatlan időpontban, hétfőn délben fogadta a Sportul Studentec együttesét. A találkozót 65-54-re a vendégek nyerték. Andrea 14 percet játszott, 2 mezőnykísérletéből 1 volt sikeres és leszedett 4 lepattanót, s volt 2 eladott labdája.

Nővére, Viktória sem lehetett boldog csapata, a német bajnok Wolfenbüttel múlt hét végi bajnokija után. A center ujjsérülése miatt csupán 4 percet játszott a hazai pályán minden bizonnyal fájó, a középcsapatnak számító Marburg elleni  70-57-es  vereséggel zárult mérkőzésen.