Kajdacsi Judit megint kitett magáért

Ismét meglehetősen tarka összképet mutat külföldön kosarazó lányaink bajnoki szereplése. Folytatódott Honti Katák bajnoki sikersorozata és sajnos Vajda Nusiék vesszőfutása. A legnagyobb meglepetést Horti Dórák sima veresége jelentette, Kajdacsi Judit pedig ismét remekelt. Nézzük a részleteket!

Honti Kata 25 perc alatt 8 ponttal (0/1 dupla, 2/3 tripla, 2/2 büntető) és 4 lepattanóval járult csapata, a Rivas magabiztos 71-43-as győzelméhez a spanyol bajnokságban a Gran Canaria otthonában.

Sajnos Vincze Viki nem jutott szóhoz a német bajnok Wolfenbüttelben, amely 79-70-re nyert a Rhein otthonában..

Húga Andrea 6 rossz mezőnydobással és 6 lepattanóval 24 percen át volt részese csapata a Marosvásárhely elleni 53-37-es hazai vereségének. Romániában maradva Kajdacsi Judit ismét egyik legjobbja volt a Sepsiszentgyörgynek, amely 91-55-re verte a Sportul Studentec csapatát. A center 20 ponttal (9/10 dupla, 0/3 tripla, 2/3 büntető) és 7 lepattanóval vette ki részét a sikerből.

Szlimák Hajnalka csapata, a Szatmárnémeti hét közben óriási Európa-kupa meccset játszott otthonában az orosz Vologda ellen, s 77-74-re kikapott. Válogatott bedobónk 32 perc alatt 1/1es dupla és 1/2-es tripla mutatóval 5 pontig jutott, volt 3 gólpassza s 1 eladott labdája, a csapat nem jutott tovább az egyenes kieséses szakaszba, Érdekesség: az összecsapás egyik játékvezetője Győrffy Pál volt.

Franciaországban a Németh Bernadettel felálló Lyon 57-51-re verte az Európa-kupában szereplő Union Hainaut együttesét. A magyar irányítónak 10 perce alatt volt 1-1 sikertelen triplakísérlete, lepattanója és gólpassza. Sajnos nem tudta folytatni 2 meccses győzelmi sorozatát a másodosztályban Fritz Judit csapata, a Dunkerque, simán kikapott 89-54-re a középcsapatnak számító SIG-től. Judit 19 perc alatt 5 pontot (1/3 dupla, 3/4 büntető) és ugyanennyi lepattanót szerzett, s adott 1 gólpasszt.

Törökországban ismét kikapott Vajda Nusi csapata, a Samsun. Ezúttal az Antakya múlta felül Nusiékat. A válogatott magasbedobónak 13 perc jutott. Ezalatt volt 3 sikertelen dupla kísérlete, és 6-ből 3jó büntetője, valamint 4 lepattanója.

A Wisla Krakkó csapatából úgy tűnik, igen sokat kivett a hétközi, a Rivas otthonában kiharcolt Euroliga-bravúr. Vasárnap a krakkóiak meglepő,és ezen túlmenően meglepően sima (68-51) vereséget szenvedett Pruszkowban a Lider csapatától. Ami a magyar középjátékost illeti, ő megtette a magáét, csereként 25 percet játszva 5-ből 2 duplát és 6-ból 4 büntetőt értékesítve 8 pontot szerzett - mellé pedig még 12 lepattanót.

Fotó: 3szek.hu