Két magyar kosárkirálynő Spanyolországban

A Honti Katával és Vajda Annával felálló Rivas Ecopolis nyerte a spanyol Copa de la Reina sorozatot, azaz A Királynő Kupát. Két honfitársnőnk jelentős szerepet játszott a trófea elnyerésében.

Az elődöntő ijesztően indult a két magyar kitűnőség csapatának számára, hiszen 10 perc után még a Girona vezetett 18-11-re. A két középső negyedben azonban eldöntötte a meccset a maga javára a Rivas, a másodikat 22-12-re, a harmadikat pedig 22-8-ra megnyerve végeredményben 71-48-ra győzött a Rivas. Mindkét magyar válogatott kosaras 14 ponttal járult csapata döntőbe jutásához. Kata nem egészen 18 percet játszva érte el e szép pontszámot, 3/5-ös dupla, 1/4-estripla valamint hibátlan 55-ös büntető-mutatóval. Pontjai mellett 2 lepattanót és 1 gólpasszt tett a közösbe. Nusi is hibátlanul büntetőzött (2/2), és emellett 3/7-es dupla és 2/4-es triplamutatóval teljesített s korántsem mellesleg megkaparintott 6 pattanót.

A Királynő-kupában összejött a Rivas-Salamanca álomdöntő, s mivel mindkét együttes kiesett az Euroligából, a sorozat elnyerése a szezon "megmentése" szempontjából" kulcsfontosságú volt a felek számára. Az első félidő a várt hatalmas küzdelmet hozta, s kitűnő játék mellett 41-41 volt az állás. Szünet után aztán ahogy mondani szokás, már csak egy csapat volt a pályán - a Rivas. A harmadik negyedet 20-9-re, a negyediket pedig 22-12-re nyerte a két magyar lány csapata, amely végül 83-62-re győzött. Kata 12 és fél percet játszott s volt egy sikertelen dupla s 2-ből 1 jó triplakísérlete, s a 3 pontja mellett volt 2-2 lepattanója és gólpassza. Vajda Nusi dupla-duplát ért el, 10-10 ponttal s lepattanóval. Nusi bő 26 percet játszott, 3-ból 1 duplát dobott be, mind a két hárompontos kísérlete sikeres volt, s 4 büntetőjéből 2-t értékesített. Vajda Annának a pontok és a lepattanók gyűjtögetése mellett a társak kiszolgálására is maradt energiája, 3 gólpasszt jegyzett.

Gratulálunk a két magyar válogatott játékosnak az újabb trófeához!