Kettős győzelemmel jutott tovább a PEAC

Mire lehet elég két pont? Ez a kérdés foglalkoztatott sokakat a PINKK-Pécs és a PEAC-Pécs Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágója előtt. A PEAC az „odavágón” szoros, hullámzó mérkőzésen 56-54-re győzött.

PINKK-Pécsi 424 – PEAC-Pécs 50-55 (12-14, 14-7, 12-14, 12-20)

Komló, Magyar Kupa negyeddöntő, vezette: dr. Vígh, Papp, Frányó

A hazaiak kezdtek jobban, Fűrész ugyan triplát dobott, de Ruják két duplájával 8-3-ra vezettek. Jaeschke kosaraival jött fel a PEAC, miközben az első meccset sérülés miatt kihagyó Török is pályára lépett. A 8. percben már ismét a vendégeknél volt az előny (10-12), de az első mérkőzéshez hasonlóan mindkét oldalon sok hibát lehetett feljegyezni. A PINKK a negyed utolsó három percében nem dobott mezőnykosarat, így tartotta előnyét a PEAC.

A folytatásban is többnyire a küzdelem dominált, a házigazda Dorogobuzova révén a 14. percben egyenlített (16-16) – az ukrán erőcsatár már tíz pontnál járt. Laczi kosara után pedig magához is hívta egy időkérés erejéig csapatát Zseljko Djokics. Váltott vezetést hozott a játékrész második fele, hol az egyik, hol a másik csapat járt előrébb egyetlen ponttal. A félidő előtti percek aztán a PINKK-é voltak, Pénzes labdaszerzése és ziccere után 26-21-re vezettek.

Rendkívül pontszegény első félidőt követően már-már tetemesnek volt mondható az a hét pontos PINKK-előny, amelybe a harmadik negyed elején kerültek (28-21). Fűrész pontjaival aztán három pontra felzárkózott a PEAC, így hazai szempontból jókor hullott be Ruják hármasa (35-29). A vendég azonban továbbra is ott táncoltak a kritikus két pontos különbség határán, a játékrész 38-35-tel zárult.

A záró szakaszt nagyon megnyomta a PEAC. Dusanics triplája majd Fűrész újabb kosara után már náluk volt az előny (38-40) – időt is kért Roberto Hernandez, csapata ráadásul ismét rengeteg labdát adott el (15-nél jártak). Nagy-Bujdosó pontjai tartották minimális előnyben a PEAC-ot, majd Horváth Lilla 2+1-ével 48-42-re vezettek – két perccel a vége előtt így összesítésben már nyolc pont volt az előnyük. Az utolsó percbe fordulva Dorogobuzova kosarával 50-48-ra jött fel a PINKK, azonnal jött a vendég időkérés. Nagy-Bujdosó Nóra – akárcsak az első meccsen – higgadt volt, mindkét büntetőjét bedobta. Mivel Fűrész sem rontott, így a PEAC nem csak a továbbjutást biztosította be, hanem az idegenbeli győzelmet is.

PINKK: Iványi 10, Ruják 12/3, Sarok, Dorogobuzova 16, Brumermane 4. Csere: Török, Kováts N. 2, Laczi 4, Kovács K., Pénzes 2.

PEAC: Fűrész 17/3, Barbour 3, Horváth L. 2, Nagy-Bujdosó 11, Jaeschke 13. Csere: Dusanics 8/6, Czirják, Szamosi, Raus.

Továbbjutott: a PEAC-Pécs kettős győzelemmel.

Fotó: peacpecs.hu / Rébay Viktor