Kikapott a Kassa - kiesett a Sopron

altNagy - és saját maga, valamint az Uniqa Euroleasing Sopron számára is kellemetlen - meglepetésre kikapott a Good Angels Kosice a román bajnok Targoviste otthonában az Euroliga csoportkörének záró fordulójában.

Mint arról már beszámoltunk, a továbblépéshez arra lett volna szüksége a soproniaknak, hogy a Good Angels Kosice együttese a mai napon az Euroligában legyőzze a román Targoviste csapatát. A csoportban 9-2-es mérleggel az elsőségre hajtó kassiak azonban jókora meglepetésre 72-64-es vereséget szenvedtek a román bajnoktól, amely viszont ezzel továbbjutott - kiejtve egyúttal a Sopront.

A magyar kupagyőztes tehát a folytatásban a magyar bajnokságban (illetve innentől pikánsabb módon a magyar-szlovák középszakaszban, egy hét múlva éppen a Kassa ellen) folytatja a szezont. Az Euroligában a Győr lesz tehát az egyedüli magyar együttes a legjobb 15 csapat között.

A szinte extázisban játszó román bajnok az első negyedben 8, félidőben pedig 12 ponttal vezetett. Szünetben összekapta magát a kassai csapat, a negyedet 9 ponttal nyerve 3 egységnyire megközelítette a román bajnokot. A záró szakaszban aztán új erőre kapott a szinte az életéért küzdő Targoviste s 72-64-re győzött.Ez pedig azt jelenti, hogy a román együttes folytathatja az Euroliga egyenes kieséses szakaszában, a Sopron pedig kiesett.

A Kassa magyar válogatott játékosai közül Krivacsevics Tijana közel 23 percet játszva 3/6-os mezőnymutatóval 6 pontig jutott. Volt 1-1 gólpassza és szerzett, valamint 2 eladott labdája. Alexandria Quigley 12/6 ponttal zárt 3/7-es dupla és 2/5-ös tripla mutatóval. Az ő statisztikai lapjára még 3 lepattanó, valamint 1 gólpassz és 2 eladott labda került.