Kosárcsoda Kazanyban: "kiütöttük" Kínát

Szenzációs győzelmet arattak kosaras lányaink az oroszországi Kazanyban zajló Universiade-n. Gáll Tamás és Magyar Gergely tanítványai káprázatos második félidei játékukkal, kiváló csapatmunkával, magabiztosan győzték le a félelmetes kínai csapatot, s bejutottak a legjobb 8 közé.

Magyarország-Kina 80-67 (23-24, 12-12, 21-16, 24-15)

Az előző napon Kína jókora verést kapott az ausztráloktól. Itthonról gondolhattuk: "ránk", azaz a mieink elleni meccsre pihentek az ázsiaiak.

Ahogyan azt a csapatkapitány, Varga Zsófi jelezte, lányaink nekiestek a kínai együttesnek. Bálint Réka 3 átadásából előbb Krivacsevics Tijana duplát, aztán Őri György előbb triplát, majd duplát dobott. Két perc elteltével 7-0-ra vezettek a mieink. Rendezte sorait az ellenfél, s 9-7-re feljött, ám Varga villanásaival még mindig a mieink jártak előrébb, sőt újra megugrottunk 6 ponttal. A negyed vége ellenfelünké volt, egy 7-0-s rohammal fordítottak, s minimális előnnyel zárták a negyedet.

A második szakaszt egy 10-2-es rohammal kezdték a kínaiak. A félidő utolsó 5 percében Varga vezetésével az ázsiaiak után eredt csapatunk, s egy pazar, 8-0-s rohammal szünetig egyetlen pontra felzárkóztak.

Szünet után Krivacsevics büntetőivel gyorsan visszaszereztük a vezetést. A folytatásban váltott vezetéssel haladtak a felek, Kobolák és Baksa is eredményes volt, a negyed vége pedig valóságos Bálint Réka show-t hozott, a Szekszárdról Diósgyőrbe igazoló bedobó 3 triplát is besuvasztott. Az ő távoli találatainak révén 4 pontos előnnyel várhatták lányaink a záró szakaszt.

Ez pedig úgy kezdődött, ahogy a harmadik befejeződött: Bálint hármassal. A kínaiak próbáltak tapadni a mieinkre, de újra Varga lépett elő főszereplővé, gyorsan szerzett 3 duplát. A 37. percben 3 pontra felzárkóztak a kínaiak, de Bálint 5. triplája végképp megtörte ellenállásukat. Ezt a kosarat 67-64-nál dobta a remek napot kifogó bedobó - a meccset pedig a végén helyenként szinte örömjátékot bemutatva 80-67-re nyerték szenzációsan játszó lányaink, az a kosár tehát egy 13-3-as végső, s mindent elsöprő roham kezdetét jelentette.

Honlapunk nevében gratulálunk a csapatnak és a szakmai stábnak! Ez az igazi magyaros virtus pazar megnyilvánulása volt! Kis hazánk csapata legyőzte a hatalmas Kína Universiade válogatottját, s bejutott a legjobb 8közé.

A magyar csapat pontszerzői: Varga 22, Bálint 21/15, Krivacsevics 16, Őri 9/3, Baksa, Mansaré 3-3, Ambrus, Kobolák, Mányoky 2-2.