Krivacsevics és Quigley szlovák bajnok!

Két magyar játékos már bajnok, egy ezüst- egy pedig bronzérmes lett a napokban. Ketten hátrányból küzdenek még a bajnoki címért, egy másik honfitársnőnk pedig bronzérmes lehet.

Az első két meccset elbukta Honti Kata és Vajda Anna csapata, a Rivas Ecopolis a Salamanca ellen a spanyol női bajnokság döntőjében. Az első, hazai környezetben 69-53-ra elvesztett mérkőzésen "terített betlit" játszott a Rivas. Mindkét magyar lány csereként lépett pályára, Kata 17 perc alatt 1/7-es mezőnymutatóval 2 ponttal zárt, mellette 1-1 pattanója és blokkja valamint 2-2 gólpassza s eladott labdája volt. Nusinak 16 perc alatt 5 rossz dobása (2 dupla, 3 tripla) 3 lepattanója 1 blokkja és 5 eladott labdája volt.

Jót tett a Rivas csapatának - s lányainknak - , hogy a második meccsen, idegenben már a kezdőbe jelölte a két magyar játékost Miguel Mendez mester. Salamancán 67-66-ra nyert a Perfumerias. Kata 26 perc alatt 8 pontot dobott (0/3 dupla, 2/5 tripla, 2/2büntető), szedett 5 pattanót, adott 2 gólpasszt s volt 1-1 szerzett és eladott labdája. Nusi 33 perc alatt 6/8-as dupla és 0/3-as tripla mutatóval 12 pontig jutott. Statisztikai lapjára még 4 lepattanó, 2 szerzett labda, valamint 1-1 gólpassz, blokk és szerzett labda került.

1-1-nél "hagytuk el" a szlovák bajnokság álomdöntőjét, a Kassa-Rózsahegy párharcot. A két jó barát, a magyar válogatottnál együtt dolgozó Stefan Svitek (Rózsahegy) és Maros Kovacik (Kassa) szép öt meccses párharcot vívott egymással. A harmadik meccset Kassán 64-50-re nyert az Euroliga negyedik helyezettje, a két magyar válogatott játékost, Quigley Alexandria-t és Krivacsevics Tijanát foglalkoztató Good Angels. E meccsen ők voltak a kassai siker fő letéteményesei hiszen utóbbi 15 ponttal csapata legeredményesebb játékosának bizonyult, előbbi pedig csupán egyetlen egységgel maradt el tőle.

Rózsahegyen aztán ismét "megfáztak" a kassaiak, 67-62-re győzött a korábbi magyar kapitány csapata. E meccsen Krivacsevics 13 ponttal csapata második legjobb dobója lett.

Következett a döntő döntője. A kassaiak pillanatnyi kétséget nem hagytak afelől, hogy ők a jobbak, az első félidőben eldöntötték a meccset, szünetben 44-23-ra vezettek, s végül 80-63-ra nyertek. Quigley lett e meccs hőse, hiszen 24 pontjával az egész mezőny legeredményesebb játékosának bizonyult.

A bronzérmet a Németh Bernadettet a soraiban tudó Igló szerezte meg amely 3 meccsen bizonyult jobbnak a Somorjánál.

Lengyelországban sajnos "söprés" történt a bajnoki döntőben, a Polkowice 4-0-ra verte Horti Dórát foglalkoztató Wisla Krakkó csapatát.  Azok után, hogy az első krakkói meccset 82-69-re,a másodikat is simán, 78-65-re nyerte a Polkowice. A záró összecsapáson a krakkóiak magyar centere faultproblémák miatt csupán 14 percet kapott. Kár, hogy 4 személyit begyűjtött, mert "Dodi" amúgy kifejezetten jól teljesített e meccsen. Dobást nem hibázva (4/4 dupla, 2/2 büntető)  jutott el 10 pontig és 5 lepattanót is megkaparintott. Emellett volt 1-1 szerzett és eladott labdája. A krakkói csapat edzője a következő évadtól válogatottunk korábbi kapitánya, a most befejeződő szezonban a rózsahegyi együttest az Európa-kupában az elődöntőig vezető s csapatával a szlovák bajnoki fináléban az Euroliga 4. Good Angels Kosice csapatát 5 meccses csatára késztető Stefan Svitek lesz.

Romániában Szlimák Hajnalka csapatával, a Szatmárnémetivel a bronzéremért harcolhatott azok után, hogy az Arad elleni elődöntő párharc harmadik meccsén 68-51-re kikapott. Hajni e meccsen 23 percet játszott s 1/5-ös mezőnymutatóval, mindkét büntetőjét értékesítve 4 ponttal zárt. Statisztikai lapján még 3 lepattanó, 2-2szerzett és eladott labda, valamint 1-1 blokk látható. Ennek első meccsén - Hajni nélkül - 72-69-re győzött a Szatmárnémeti.