Légiós lányainknak nyerő volt a 21-es

A négy külföldi Euroliga-együttesben pattogtató magyar kosaras hölgy közül háromnak a csapata lépett pályára a múlt hét végén, bajnoki mérkőzésen. Mindhárom lány győzelemnek örülhetett, Vajda Annáék a félidőben vezettek 21 ponttal a Rivas Ecopolis pályáján játszott rangadón, Honti Katáék és Ujhelyi Petráék pedig éppen ennyivel nyerték soros találkozójukat.

Rangadót nyertek Vajda Annáék Madridban, a Rivas Ecopolis otthonában, méghozzá meglepően magabiztosan. A Perfumerias Avenida már az félidőben eldöntötte a meccset remek védekezésével, a szünetben 41-20-ra vezetett az Euroliga győztese, s ennek köszönhetően végül magabiztos győzelmet aratott, a végeredmény 78-63 lett. A csapat előző bajnokiján dupla-duplát elérő Nusi ezúttal írd és mondd bő 3 percet játszott. E rövid időt azért jól megtöltötte tartalommal, egyetlen duplája sikeres volt, s kosara mellé egy lepattanót szerzett.

Még ennél is nagyobb előnyt szerzett 20 perc alatt Honti Kata együttese, a Ros Casares, amely 24 ponttal, 57-33-ra vezetett a szünetben, hazai pályán a Gran Canaria ellen. A Valencia a szünet után már nem törte annyira magát, s végül 84-63-ra győzött. Kata, csapata előző meccseihez képest aránylag sokat és jól játszott, közel 17 és fél percet töltött a pályán. Négy dupla kíséreltéből 2 sikeres volt, s egyetlen tripláját is bedobta. Emellett szerzett 2 lepattanót, s adott 3 gólpasszt.

A 21-es a Wisla Krakkó, Ujhelyi Petra együttese számára is "nyerő" volt, hiszen ekkora különbséggel, 69-48-ra nyert a csapat az Odra Brzeg ellenében. Túlzás lenne azt állítani, hogy a 23 és fél percet játszó magyar középjátékosnak ment volna a játék, hiszen mind a négy mezőnykísérletét elrontotta, ugyanakkor mind a négy büntetőjét értékesítette, s emellett leszedett 7 lepattanót, valamintvolt 1 gólpassza is.

Németh Bernadett csapata, a Good Angels Kosice szabadnapos volt a héten a szlovák bajnokságban, így a kassaiak rápihenhettek a szerdai, Montpellier-ben sorra kerülő kulcsfontosságú Euroliga meccsükre.