Légiós lányok: Honti és Horti is remekelt

E hét végén is nagyüzem volt Európa női kosárlabda bajnokságaiban. Németh Bernadett bemutatkozott a francia élvonalban, Honti Kata, Horti Dóra és Szlimák Hajnalka - neki nagyon "sűrű" hete volt - rangadót játszott csapatával.

Kezdjük áttekintésünket legújabb légiósunkkal. Németh Bernadett győztes meccsen debütált a francia élvonalban, a Lyon együttesében. A magyar irányító 12 percet játszott a Villeneuve elleni, csapata által 89-75-re megnyert mérkőzésen. Egy dupla kísérlete sikeres volt, szerzett 1 lepattanót és adott 2 gólpasszt - nem rossz "belépő". A másodosztályban a Fritz Judit csapata, a Dunquerque 69-65-re kikapott a Roche-tól, sajnos erről az összecsapásról nem találtunk statisztikát.

Megkezdődött a török bajnokság, a Samsun csapatában Vajda Annával. Válogatott játékosunk együttese magabiztos 69-39-es győzelemmel kezdett az Edremit otthonában. Nusinak 26 játékperce alatt a dobás nem igazán ment -3/12 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető - de a 8 pontja mellé szerzett 13 lepattanójával - 6 a támadó palánk alatt - és 3 gólpasszával jelentős szerepet vállalt a jó bajnoki rajtból.

Nusi előző csapata, a spanyol Salamanca Honti Kata jelenlegi együttesével, a Rivas Ecopolis-szal játszott csúcsrangadót. Kata 34 percet a pályán töltve főszerepet vállalt csapata 74-72-es győzelméből. A 9 pontja (3/4 dupla, 1/3 tripla) mellé szedett 3 lepattanót, és nem kevesebb, mint 6 gólpasszt "kézbesített" társainak, igaz 4 labdát eladott - vezéregyénisége volt rangadót nyerő együttesének.

Lengyelországban Gdynia-Wisla Krakkó rangadóra került sor. Örömmel jelenthetjük: Horti Dóra sokat tett a krakkói csapat 73-67-es sikeréért. A magyar center 28 percet játszott, 11 pontot dobott (4/9 dupla, 3/7 büntető), leszedett 6 lepattanót és kiharcolt 8 faultot.

Két vereség után - Vincze Viktória jó játékának is köszönhetően - győzelemnek örülhetett a német bajnok Wolfenbüttel. A magyar bajnok Győrtől kiszerződő középjátékos 21 percet játszott, s 10 ponttal - 3/7 dupla, 4/6 büntető - és 7 lepattanóval, valamint 1 assziszttal vette ki részét a Bamberg 77-60-as legyőzéséből.

Viki húgának, Andreának és kolozsvári csapatának nem volt mérkőzése a múlt héten a román bajnokságban, Szlimák Hajnalkának viszont három is. Hajni múlt szerdán, az Olimpia elleni 89-47-es diadal alkalmával parádézott a Szatmárnémeti együttesében, 17 perc alatt úgy jutott el 15 pontig, hogy a duplákat 75%-s pontossággal (3/4), a triplákat pedig hibátlanul (3/3) dobta, s 4 lepattanót is leszedett. A remeklést követő napon, Brassóban már kezdett  bedobó, de nem tudta megismételni kitűnő játékát. 14 perc alatt volt 3 rossz dupla-kísérlete és szedett 3 lepattanót, de a csapat 73-63-ra győzött. A szerdai és a csütörtöki fellépés után szombaton következett a bajnok Targoviste elleni rangadó. Hogy miért kellett a csúcstalálkozó előtti napokra két meccset is "bepréselni" az örök rejtély marad. Nem kizárt, a fáradtságnak is lehetett némi szerepe abban, hogy az egész héten csak a rangadóra készülő Targoviste 67-64-re megnyerte a derbit. Hajnalka 21 percet töltött a pályán, 1/1-es dupla és 1/5-ös triplamutatóval zárta a rangadót  s 5 pontja mellé 2 lepattanót szerzett, volt 1-1 gólpassza s eladott labdája.

Kajdacsi Juditnak nem kellett "megszakadnia" a sepsiszentgyörgyi együttesben az Oimpija elleni fölényes, 109-55-ös sikere alkalmával. Déri Csaba vezetőedző 16 percet szerepeltette a remek szezont "futó" centert, aki 2-ből 2 duplát bedobott, s 2 lepattanót szerzett. valamint volt 1 gólpassza.