"Lepattantak" lányainkról az eddig veretlen franciák

Káprázatos győzelmet aratott a Bulgáriában zajló U16-os A-divíziós leány Európa-bajnokság utolsó csoportmeccsén a magyar korosztályos együttes.

Magyarország-Franciaország 56-36 (13-7, 11-5, 18-10, 14-14)

A csoportban egyedül veretlen, s esélyesnek számító francia csapat nem egészen 2 perc elteltével 5-0-ra vezetett. Utána azonban bő 8 percen át nem szereztek pontot a gall leányok, köszönhetően a mieink hatékony védekezésének. Fiataljaink ugyanakkor támadásban nagyon pontosan, ügyesen kosaraztak, s egy 13-0-s futást mutattak be - a negyed utolsó pillanataiban tört meg az ellenfél hosszú hosszú kosárcsendje.

A második negyed kiegyenlített játékkal kezdődött, tartották pár pontos előnyüket lányaink. A negyed közepén 17-12-es vezetés után következett egy újabb káprázatos periódus. Az első félidő hajráját, s a második elejét beszámítva lányaink egy szédületes, 14-0-s bő 7 percet produkáltak. Fiataljaink Kuttor Enikő ponterős játékára, és egy Mina Aho hármasra alapozva 7-0-lal zárták a második negyedet, s ugyanígy kezdték a harmadikat.

A szünet utáni rohamot Studer Ágnes triplája alapozta meg, így lett 17-12-ből 31-12. A harmadik negyedben lányaink érett, taktikus játékkal tartották előnyüket, s - kimondani is hihetetlen - kerek 20 pontos vezetéssel fordultak a negyedik negyedre a remek utánpótlásáról híres Franciaországgal szemben.

A záró szakaszban is tartották fiataljaink az előnyt, s a meccs végén Aho pazar villanásai adták meg a végső kegyelemdöfést a franciáknak - a meccset jóval korábban eldöntötték remekül védekező fiataljaink, akik 40 pont alatt tartották a francia csapatot. Lányaink 48-31-re megnyerték a lepattanóharcot, valamint négyszer annyi (16) gólpasszt osztottak ki egymásnak, mint a franciák (4), s ez a hatékony támadójáték mellett Mészárosné Kovács Andrea együttesének szervezett védekezését is jól mutatja.

Magyarország: Aho 14/6, Weninger 9/3, Dubei 6, Nagy D. 6, Kiss V. 4. Cs: Studer 5/3, Kuttor 12, Böröndy D., Horváth K., Tóth T.