Lettországot is "legyűrtük"

Raksányi duplájával majd triplájával indult a meccs, ismét jól kezdett a magyar csapat. 9-0 után jött egy lett időkérés, a negyed második fele pedig a szó szoros és átvitt értelmében is csapkodó játékot hozott. A második szakasz elején rosszul dobott, de jól védekezett válogatottunk, a vendégek több alkalommal sem tudtak kosárra dobni támadóidejük alatt. Az  első 3 perc egyetlen Horti kosara után a mieink eladott labdáiból könnyű kosarakkal feljöttek a lettek. A hullámvögyből Nagy-Bujdosó távoli duplája rángatta ki legjobbjainkat, Szécsi két ügyes kosárral vétette észre magát, s Horti is többször volt eredményes... Szünetben 10 ponttal vezettek a mieink.

A legjobb játékot a harmadik negyed hozta. Ennek elején ugyan Horti megsérült a bal karján, Quigley és Szécsi viszont sziporkázott. A magyar zónát azonban a lettek Krastna révén többször átdobták, a palánkok alatt pedig Putnina "termelt".

A záó szakasz elején Zsovár triplájával 13 pontra nőtt az előny. Ekkor azonban vsszaesett a játék, Quigley is többször rontott. A hibákat kihasználva egy 11-0-s futással szorossá tették a meccset a baltiak, s kissé paprikás is lett a hangulat. Putnina ki is egyenlített, ám újra előnyt szereztek lányaink. 4,7 másodperccel a vége előtt előbb a lettek, majd a mienk, aztán ismét a baltak kértek időt. Utólag mondhatjuk: sok hűhó semmiért... Az időkérés után semmi érdemleges nem történt, második soproni meccsét is nehezen, de megnyerte válogatottunk.

Stefan Svitek: - Hasonló meccs volt a tegnapihoz. Jó kezdés után megtört a lendület, majd a negyedik negyed elején újra nagyobb előnyt szereztünk, de megint engedtük az ellenfelet felállni. Időnként hiányzott a magasság a palánk alatt. A két meccs megmutatta, miben kell javulni, elsősorban a támadójátékot kell még összerakni a hátralévő időben.

Magyarország-Lettország 59-56 (14-9, 19-14, 18-17, 8-16)

Sopron, 300 néző, V: Cziffra, Győrffy, Jakab

Magyarország: Honti 5, Raksányi 5/3, Simon 3, Nagy-Bujdosó 5, HORTI 12. Cs: SZÉCSI 10, QUIGLEY 16/3, Zsovár 3/3, Vida, Czank.

Lettoszág: KRASTINA 13/9, Steinberga 4, Niedola 7, Karkina 10, PUTNINA 11. Cs: VITOLA 6, Ebeile 5/3, Dreimane, Horelika, Reke, Priede

Fotó: telesport.hu