Maguknak tették nehézzé, de nyertek a pécsi lányok

Megszerezte első győzelmét a pécsi együttes az egyetemi Európa-bajnokságon, Splitben. Az első negyed hajrájában látott remeklést nem követte hasonló folytatás, de annak köszönhetően sikerült olyan előnyt szerezniük a lányoknak, hogy a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Pécs-Coimbra 50-40  (18-3, 9-11, 12-12, 11-14)

A torna erősségére jellemző, hogy a pécsi és a portugál együttes mellett az orosz egyetemi bajnok Vlagyivosztok, és a francia Strasbourg sem került a legjobb 8 közé, ezen együttesek maradtak nyeretlenek, s játszanak a 9-12. helyért. A pécsi csapat egy számára vadidegen teremben, ismeretlen helyszínen, a megszokottnál jóval kisebb teremben játszotta első meccsét az alsóházban.

Portugál triplával kezdődött a meccs, a görcsösen kezdő baranyai lányok kialakították, de ki is hagyták a helyzeteket, Tálos Zoltán gyors és habitusához képest meglehetősen szuggesztív időkéréssel próbálta rendezni a sorokat. Ignácz Dorottya ügyes betörés után megszerezte az első pécsi pontokat, de ez sem segített. Egymás hibáiból éltek az együttesek, a 4. perc végén Szabó Enikő közelről megszerezte a vezetést a pécsieknek. A 6. perc végén Szabó újabb duplájával 6-3-as pécsi vezetést mutatott a tábla. Ez végre úgy tűnt, megnyugtatta Tálos Zoltán tanítványait, Kovács Petra triplát dobott, sikerült indításból is kosarat szerezni a főleg triplákkal kísérletező, s rendkívül gyengén dobó coimbrai együttessel szemben. Az első percek idegessége után a negyed hajrájában sikerült megnyugtató előnyt szerezni.

A második szakasz elején Baka Zsófia büntetői után kosarat szereztek a portugálok, s ez megnyugtatta őket, 6 pontot szereztek zsinórban. A pécsi edző időkéréssel próbálta megtörni a luzitán lányok lendületét. Ez ugyan sikerült, ám saját csapata is elvesztette az első negyed végén "felvett" fonalat, nagyjából 5 percig állt 21-9 a táblán, majd 10 pontra jöttek föl a portugálok. Szabó jó büntetője után egy tripla is beesett coimbrai részről. A negyed végén büntetőkkel sikerült újra 10 pont fölé növelni az előnyt, de ebben a 10 percben csak a vonalról voltak eredményesek a pécsiek, mezőnyből nem sikerült betalálniuk.

A második félidő Raus Barbara egy jó büntetőjével kezdődött, majd hosszú-hosszú idő után Szabó révén akciókosarat szereztek a pécsiek. Ez megnyugtatta a lányokat, Seri Éva kosarával a negyed közepén 20 pontra nőtt az előny. A 6. perc végén, egy tripla formájában szerezték első kosarukat szünet után a portugálok. Zónára álltak át, s bár szépen megjáratták a labdát a pécsiek, a távoli dobások nem (s)ültek, ismét 10 pont közelébe küzdötte vissza magát a portugál együttes.

Seri kosarát követően a pécsi együttes addigi kiemelkedően legjobb játékosa, Szabó Enikő kipontozódott. Ez megzavarta a lányokat, s egy hármassal 10 pontra jöttek fel a portugálok. Orbán Johanna villant e kritikus pillanatban. 3 perccel a befejezés előtt ismét egy hármassal 10-en belülre kerültek a coimbrai hölgyek. A végén hihetetlen idegesek lettek a pécsi lányok, eladott labdák s kihagyott ziccerek követték egymást, ám Seri középtávoli dobása bő 1 perccel a befejezés előtt a győzelmet jelentette Tálos Zoltán tanítványainak.

Pécs: Csicsók 1, Ignácz 7, Seri 6, Végh, Szabó 13. Cs: Kovács 6/6, Orbán 8, Baka 7/3, Raus 1.

Tálos Zoltán: - A győzelemnek és a küzdeni tudásnak tudok örülni, de görcsösen, rosszul, nagyon sok hibával játszottunk.