Magyar lányok egymás ellen Walesben

Magyar szempontból különleges, akár történelminek is nevezhető női bajnoki mérkőzést játszottak a múlt szombaton Walesben, Cardiffban.

Magyar szempontból különleges, akár történelminek is nevezhető női bajnoki mérkőzést játszottak a múlt szombaton Walesben, Cardiffban. Az Egyesült Királyság női bajnokságának 3. fordulójában ugyanis két honfitársnőnk egymás ellen játszott

A Cardiff Archers-Northumbria Team összecsapáson hazai színekben Fritz Judit, korábbi utánpótlás-válogatott játékos szerepelt, a vendégek soraiban pedig a nyári Universiade-n a magyar csapatot erősítő Martonosi Zitával állt föl. Az előzményekről annyit nem árt tudni, hogy az előző kiírásban a kupát elhódító Cardiff csapatát jelenleg sérüléshullám sújtja, Frizt Judit csapata az első két meccsét simán elbukta. Martonosi Zita együttese viszont jól, két magabiztos győzelemmel kezdett.

Nos, egyikük csapatának sorozata sem szakadt meg, s ennek nyilván Zita örült jobban. Csapata idegenben is fölényesen, 96-71-re nyert. Mindkét magyar lány e meccsen hozta eddigi legjobbját a bajnokságban. Judit közel 39 percet a pályán töltve, csapata messze legeredményesebb játékosaként 30/6 ponttal zárt, 52%-os (12/23) mezőnymutatóval, mind a 4 büntetőjét értékesítve. Volt még 3 lepattanója, valamint 1 szerzett labdája. A túloldalon Zita bő 22 percet játszott, s ezalatt 50%-os mezőny (3/6) és büntető (2/4) mutatóval 8 pontig jutott. A mezőnymunkából - szokásához híven - alaposan kivette részét, 3-3 lepattanót és gólpasszt, 5 szerzett labdát és 1 blokkot íratott statisztikai lapjára.