Magyarok döntöttek a szlovák csúcsrangadón

Hiába lett Horti Dóra a lengyel csúcsrangadó MVP-je, felülmúlva többek között olimpiai bajnok csapattársát, a Wisla elvesztette veretlenségét a Polkowice otthonában. Megszerezte viszont első győzelmét Fritz Judit csapata a francia másodosztályban. Honti Kata csapata továbbra is veretlen Spanyolországban, a szlovák csúcsrangadó pedig többek között a kassaiak magyar válogatottjainak remeklése miatt lett borzasztó egyoldalú. Nézzük, hogyan teljesittek a magyar kosaras hölgyek a küföldi bajnokságokban

Nem került pályára a Lyon csapatában Németh Bernadett a Mondeville ellen 63-52-re elvesztett meccsen. Fritz Judit csapata, a Dunkeruqe megszerezte első győzelmét, 80-79-re legyőzve a Limoges csapatát. A magyar bedobó 35 percet játszott, s 1/5-ös upla, 3/9-as tripla, valamint 2/2-es büntető-mutatóval 13 ponttal vette ki részét a sikerből. Volt még 4 gólpassza s 2 eladott labdája.
Vincze Viktória - a közelmúltban kapott pereihez képest - sokat játszott s ezt hasznos produktummal hálálta meg a német bajnok Wolfenbüttel csapatában, amely jókora 97-49-es verést mért az OIsnabrück-re,úgy, hogy a "védekezésmentes" első negyed után 35-22 olt az állás.A Győrbőla német bajnokhoz szerződött center 19 perc alatt 3/6-os mezőnymutatóval 6pontot dobott, s szerzett mellé 10 (!) lepattanót és volt egy blokkja.
Húga, Andrea vegyes hétvégét tudhat maga mögött, csapata a Kolozsvár 2 nap alatt 2 meccset játszott. a román élvonalban. Előbb kiadós kiadós verést kaptak az Alexandria otthonában. A 89-47-es végeredménnyel zárult összecsapáson a 37 percet játszó magyar center volt csapata legeredményesebb játékosa. 4/6-os találati aránnyal dobta a duplákat, 1/2 volt a tripla s 2/3 a büntető mutatója. Az ily módon szerzett 13 pontja mellé 5 lepattanót szedett, volt egy gólpassza s szerzett labája. Igaz a 11 (!) eladott labda - nem elirás (?) ront az összképen. Vasárnap viszont az Olimpija otthonában nyerni tudtak,méghozzá 53-48-ra. Andrea 28 percet játszott s 3/8-as upla, valamint 0/1-estriplamutatóval dobott 6 pontja mellé még szerzett 5 lepattanót. Statisztikai lapjára még 2 szerzett labda, 3 blokk és 1 eladott labda került.
A Sepsiszentgyörgy - ismét Kajdacsi Judit nélkül - 68-55-re verte a Marosvásárhely együttesét,Szlimák Hajnalka csapata, a Szatmárnémeti pedig rangadót nyert az Arad ellen.Hajni 9 percet kapott s volt 2 rossz tripla, valamint 2-bő egy jó dupla kisérlete. Szerzett 1-1 labdát s lepattanót.
Fölöttébb egyoldalú lett a szlovák csúcsrangadó, amelyet két magyar válogatottja az egyaránt 16-16 pontig jutó Quigley Alexanria és Krivacsevics Tijana vezérletével 82-45-re nyert meg a Good Angels Kosice a Rózsahegy ellen. A két középső negyedben lerohanta ellenfelét a kassai együttes, előbbit 22-8-ra, utóbbit pedig 26-13-ra nyerve. Rangadót nyert a Somorja is, Szondy Dóra csapata,amely magabiztosan 85-60-ra verte az Igló csapatát s a sikerrel elé került a 4. helyre a tabellán.
Hiába remekelt s nőtt fel a legteljesebb mértékig Horti Dóra olimpiai bajnok centertársa, Tina Charles mellé külső sora "betlizett", hatástalansága miatt a Wisla Krakkó elvesztette a Polkowice otthonában a lengyel csúcsrangadót. Az 56-49-es eredménnyel zárult összecsapáson a Charles-Horti centerpár 39 pontot hozott össze,a többi krakkói játékos  együttvéve dobott 10 pontot...Válogatott középjátékosunk 32 játékperce alatt  6/7-es dupla és 5/5-ös büntető mutatója mellé 9 lepattanót kaparintott meg.Volt még 7 kiharcolt faultja, 2 szerzett labdája s 1-1 blokkja,  valamint eladott labdája. Noha Tina Charles 22 ponttal s 9 pattanóval zárt, 31-es teljesitményindexével"Dodi" nemcsak csapata, az egész lengyel csúcsrangadó legértékesebb játékosa lett, a remek amerikai center 22 pontját 22 mezőnykisérletből érte el.
Vajda Nusi visszatért a török Samsunba ám játékán a csapata által  Canik Bid otthonában 77-61-re elvesztett meccsen érződött a hosszabb kihagyás. 13 perc alatt volt 4 rossz mezőnykisérlete, 2 lepattanója 1gólpassza s 2 eladott labdája.
Végül, de korántsem utolsósorban Honti Kata és a Rivas Ecopolis túltette magáta hétközi Győr elleni "éjszakázáson" és simán, 75-62-re nyert Burgosban. Kata 32 perc alatt úgy jutott 10 pontig, hogy 2 duplája nem sikerült, 4 triplából 2-t bedobott, és mind a 4 büntetőjét értékesitette. 5 lepattanó, 1 gólpassz 3kiharcolt fault és 2 eladott labda teszi teljessé statisztikai lapját.