Már csak egy hely kiadó a női elődöntőben, Vajda Anna visszatért

A Szekszárd, a Sopron és a Győr is 2-0-val ment tovább, harmadik meccs dönt a ZTE-DVTK-n. Az MTK legyőzte a Vajda Annával erősítő BEAC-ot.

A Szekszárd és a Sopron meggyőző különbséggel, a Győr szoros meccsen abszolválta második győzelmét, a DVTK viszont kiegyenlített, ott harmadik mérkőzés dönt a továbbjutásról.

A Sopron-Győr elődöntő időpontjai már meg is vannak:

1. mérkőzés: április 10. (Sopron)
2. mérkőzés: április 13. (Győr)
3. mérkőzés (amennyiben szükséges): április 15. (Sopron)

PINKK-Pécsi 424 (8.) – Atomerőmű KSC Szekszárd (1.) 47-64 (6-16, 14-17, 11-13, 16-18)

INKK: Csukics 1, Ruják 7/3, Sarok 13/6, Slaughter 16/6, Cheslek 6.
Csere: Sánta -, Jakovina 2, Benke 2, Zsilinszki -.

KSC: Oblak 3/3, Costa 10, Theodoreán 7/3, Mansaré 4, McCall 19.
Csere: Studer Á. 8, Bálint 11/3, Kiss 2, Studer Zs. -, Antóni -.

A párharc végeredménye: 2-0 a KSC Szekszárd javára.

Edzői nyilatkozatok a KSC Szekszárd honlapján

PEAC-Pécs (7.) – Sopron Basket (2.) 67-83 (14-15, 20-28, 18-23, 15-17)

PEAC-Pécs: Roberson 11, Mandics 13, Rasheed 2, Vucsurovics 10, Imovbioh 19.
Csere: Licskai 5, Wentzel 7, Szűcs R. –, Szűcs L. –, Demeter –, Tenyér –

Sopron: Fegyverneky 4, Turner 20, Crvendakics 12, Milovanovics 13, Jovanovics 12.
Csere: Dubei 10, Salvadores 6, Page 6.

A párharc végeredménye: 2-0 a Sopron Basket javára.

Edzői nyilatkozat, összefoglaló a Sopron honlapján

Összefoglaló a PEAC-Pécs honlapján

VBW CEKK Cegléd (6.) - CMB Cargo-UNI Győr (3.) 61-63 (16-17, 13-20, 21-13, 11-13)

Cegléd: Medgyessy 10/3, Popovics 16/6, Cooper 5/3, Mokango 14, Makszimovics 12.
Csere: Kányási, Zsovár 4.

UNI Győr: Fields 15/6, Simon Zs. 11/3, Varga Zs., Krivacsevics 7, Goree 11.
Csere: Czank 8, Sztepanova 8, Laklóth 1, Török Á. 2, Nagy-Bujdosó -.

A párharc végeredménye: 2-0 az UNI Győr javára.

Összefoglaló a Győr honlapján

Aluinvent DVTK (5.) - ZTE NKK (4.) 61-48 (17-14, 12-11, 18-13, 14-10)

Aluinvent DVTK: Fontenette 15, Szabó F. 8/6, Raksányi 8, Zele 2, Melnika 5.
Csere: Peckova 9/3, Brewer 6, Nagy 8/6, Bach -.

ZTE NKK: Gorjanácz 5/3, Hegedűs-Őri 5, Koziar 8, Jeffery 5, Parker 4.
Csere: Pavel 21, Gáspár-Szalay -.

A párharc állása: 1-1.

Összefoglaló a DVTK honlapján

Összefoglaló a ZTE NKK honlapján

Playout

MTK Budapest – BEAC Újbuda 62–61 (24–12, 19–19, 5–19, 14–11)

MTK: Horváth B. 2, Szabó B. 7/3, Adamecz 14/9, Szabó F. 21, Székely-Horváth 12/6.
Csere: Cvitkovic 3, Zólyomi -, Koch 3/3, Wéber -, Szeitl -.

BEAC: Pusztai P. 11, Szabó D. 13/3, Süle 8, Vajda 16/3, Barnai 8.
Csere: Kovács V. -, Suppán 1, György 4, Angyal N. -, Király L. -.

A BEAC honlapjának összefoglalója edzői nyilatkozatokkal

Botár László tudósítása:

Érdekes, fordulatos mérkőzésen hiába reaktiválta a dupla-duplával visszatérő másodedzőjét, a korábbi válogatott Vajda Annát a BEAC, az MTK az előző évadban még a BEAC-ban kosarazó Szabó Flóra büntetőivel megnyerte az alsóházi rájátszás egyik kulcsfontosságú összecsapását.

Bekerült a BEAC kezdő ötösébe a szezon eddigi részében Balogh Judit munkáját segítő másodedző, a "titokban" reaktivált korábbi válogatott Vajda Anna. Ennek ellenére az első negyed egyértelműen a Szabó Flóra (21 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) - Adamecz Lilla (14/9 pont, 10 lepattanó) - Székely-Horváth Zsuzsanna (12/6 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) trió vezette vendéglátó MTK akarata érvényesült. A második negyed kiegyenlített játékot hozott, a harmadik - bár hazai kosárral indult - pedig már egyértelműen a Vajda (16/3 pont, 12 lepattanó, 5 gólpassz), valamint Szabó Dóra (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Pusztai Petra (11 pont - 13 mezőnykísérlet - 4 eladott labda) eredményes játékára építő BEAC csapatáé volt, amely egy 19-3-as "száguldással" fordított, s 2 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ebben szinte végig a BEAC vezetett, másfél perccel a vége előtt 6 pontos előnyénél győztesnek is látszott. Adamecz triplája azonban a végjátékban egy 7-0-s hazai rohamot indított útjára, a meccs 15 másodperccel a befejezés előtt dőlt el, amikor Szabó Flóra mindkét büntetőjét értékesítette és ezzel fordított, s mivel Pusztai dobása nem esett be, meg is nyerte a meccset az MTK, amely e győzelemmel nagy lépést tett a seregható pozíció elkerülése felé.

fotó: BEAC Női kosárlabda szakosztály Facebook-oldala