Más dimenzióban játszott a Győr

Mintegy 100 fős közönség előtt kezdődött meg az NB1/A női csoport eheti fordulójának utolsó mérkőzése.

A hét közepén vereséget soros Euroliga ellenfelétől vereséget szenvedő győri csapat mindenképp javítani akart, és az évet pocsékul kezdő ráadásul nemrég edző váltáson is áteső szekszárdiaknak is hasonló volt a céljuk.

Igen küzdős, hajtós csatát hozott az első néhány perc. Mindkét oldalon tiszta dobóhelyzetek maradtak ki majd a harmadik perc tájékán Sujanova egy hatalmas védelmi után talált be a sarokból. A Szekszárd büntetőből válaszolt, de csak az egyik dobás landolt a gyűrűben. A hazai gárda védekezésben és támadásban is jeleskedett, leginkább légiósaiknak köszönhetően tetemes előnyre tettek szert már az első negyed végén. Tíz perc után 35-16 volt a házigazda javára.

A második etap úgy kezdődött, ahogy az első befejeződött. Tovább nőtt a hazaiak előnye, bár mindkét csapat keményen védekezett az ASE csak elvétve tudott a gyűrűbe találni.

Szabó Noémi tanítványai sok esetben csak fault árán tudták megállítani a Győr pontos támadásait. Baksa jól mozgatta társait és Demeternek is voltak szép megmozdulásai, de a csapnivaló dobóformát ők sem tudták ellensúlyozni. Rasheed Rita triplája után már 28 pont volt a különbség, a félidő végeredménye pedig 69-28.

Két gyors győri kosárral indult a harmadik negyed. Az ASE továbbra sem találta dobó formáját, a játék képe pedig már nem sokat változott a lefújásig.

UNI SEAT Győr - Atomerőmű KSC-Szekszárd 108-50 (35-16, 34-12, 17-8, 22-14)

Győr: Ciglar 5, Simon Zs. 18/3, Rasheed 20/3, Sujanova 22, Nagy-Bujdosó 10. Csere: Őri 4, Nagy D. 1, Fürtös 9/3, Vincze 5, Laklóth 14/3. Vezetőedző: Füzy Ákos.

Szekszárd: Fejes 10, Cvetanovics 1, Medgyessy, Bálint 3/3, Demeter 7. Csere: Szemerédi 3/3, Hajdú, Baksa 9, Pap 10, Zele 7. Vezetőedző: Szabó Noémi