Másodosztályú menetelők: MTK, Baja

Presztízsrangadót nyert s őrzi veretlenségét a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság keleti csoportjában az MTK. Nyugaton a gyengén kezdő Baja lendült nagyon bele, tatabányai bravúrja után most egy kötelező győzelmet hozott.

Keleti csoport

MTK-Budapest - Szolnoki MÁV Sportegyesület 118-49 (26-18, 36-5, 20-11, 36-15)

Egy nappal az alsóházi rangadón elszenvedett fájó hazai veresége után a veretlen listavezető otthonában lépett pályára a szolnoki együttes, amely ha azt a játékát nyújtotta volna az NKE ellen, mint az MTK otthonában az első negyedben, biztos, nem kapott volna ki, csak hát nyilván az NKE ellen volt tét, nyomás a játékosokon, az MTK pályáján pedig nem. Bár 8-2-re az MTK vezetett, a szakasz közepén egy 10-2-es rohammal fordítottak a szolnoki lányok. Itt is az első negyed vége és a második eleje volt kritikus számukra. A 7. percben még 14-14 volt az állás, s innen az MTK egy 22-4-es rohammal elhúzott, úgy látszik, sokat kivett a Szolnokból az első percek jó, koncentrált játéka, mert az első negyed hajrájától végig igen egyoldalú volt a játék. A vendégeknél Kányási ezúttal jobban játszott, mint egy napja, 24 kísérletből 26 ponttal zárt. Hazai részről a hetek óta remeklő Suppán Anna 28 ponttal és 9 lepattanóval fejezte be a találkozót, Szabó Bettina 5/9-es triplamutatóval jutott 23/15 pontig, Túróczi Nikolett pedig 12 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát ért el.

Nyíregyházi Kosársuli - Kiss Lenke KS 85-66 (25-16, 16-13, 27-17, 17-20)

Bár a Nyíregyháza gond nélkül hozta a kötelező győzelmet, a Kiss Lenke KS a vártnál jóval nagyobb ellenállást tanusított. Persze ebben az is közrejátszott, hogy a hazai csapat "motorja", Papp Klaudia a találkozó elején megsérült, s bár a jelek szerint szerencsére nincs túl nagy baj, az 5 perce alatt 6 pontig jutó kosaras a folytatásban már nem tért vissza a pályára. Farkasinszki Orsolya egyértelműen vezére lett a nyíregyházi együttesnek (28 pont, 9/11 mezőnyből, 11 lepattanó). Nyíregyházi oldalon "belefért", hogy nem dobott triplát az együttes (0/8 a triplamutató), míg a Kiss Lenke KS éppen az aránylag jó triplázásának (8/21) köszönhette, hogy a vártnál nagyobb ellenállást tudott kifejteni a csoport egyik élcsapatának otthonában. Ki kell emelni Szabó Enikőt, aki 13/9 ponttal (3/7 tripla) és 5 gólpasszal fejezte be a találkozót.

MTK - Vasas Akadémia 72-60 (26-10, 18-22, 16-16, 12-12)

Azon túlmenően is volt némi pikantériája a két szomszédos együttes összecsapásának, hogy mindkettő élcsapatnak számít. Az előző évad végén - némi meglepetésre - az élvonalban való bentmaradásért vívott párharcban a Vasas felülmúlta az MTK-t, s most újra összecsapott Csupics és a Vasasnál az amatőr bajnokságban szereplő együttest irányító Krivacsevics. Az MTK-n érződött, hogy szeretne, ha visszavágni nem is, de valamit törleszteni a Vasasnak az előző évad végi párharc elveszéséért. Túróczi rögtön triplával köszönt be, majd Baksa volt eredményes. A Vasas persze akit tudott, "mozgósított" erre a meccsre, így Dobos Ágnest is, akinek kosarával 6-4-re jöttek föl a pasarétiek. Ekkor azonban - többek között Túróczi két, valamint Ambrus Szandra és Szabó Bettina egy-egy tripljára építve, egy 18-2-es "száguldással - jelentős előnyre tett szert az MTK.

A Vasasnak azonban volt tartása. A második negyed közepén 34-16-os hazai vezetést követően Zsilinszky Lilla vezetésével, egy 10-1-es "részhajrával" 10 ponton belülre került a látogató. A félidő végén elsősorban Túróczi és Ambrus jóvoltából 12 pontosra nőtt a hazai előny. Szünet után nem egyszer volt, hogy 15 pont fölé nőtt a különbség, a Vasas, bár nem esett szét, volt tartása és jól küzdött, még egyszer nem tudott felzárkózni, nem volt képes igazán szorossá az összecsapást, az MTK pedig megőrizte veretlenségét. Túróczi 22/9 ponttal (3/4 tripla), az MTK-ban eddigi talán legjobb játékát nyújtó Ambrus pedig 14 ponttal és 9 lepattanóval zárt. A Vasasból elsősorban Tóth Tímea (10 pont, 7 lepattanó) játéka dicsérhető.

Nyugati csoport

Bajai Női Kosárlabda Klub - Tatai Sportegyesület 73-57 (23-8, 14-23, 29-11, 7-15)

Folytatta menetelését a Baja, amely saját pályáján valósággal nekiesett a nyeretlen tatai csapatnak. 10-2-vel indítottak az utóbbi hetekben szinte megtáltosodó vendéglátók, s egy negyed után 15 ponttal vezettek. Szakvezetőjük sokat cserélt - érdekességként említjük: volt egy Kiss Laura-Nagy Laura váltás is - a Tata csapatának azonban volt tartása, s a félidő végén egy Kiss Judit vezette 10-3-es rohammal szünetben 6 pontra feljött. A második félidő elején Lendér Lilla triplájával 4 pontra közelítette meg a Baját a Tata. Ekkor Szöllősy Boglárka triplája egy, a meccset eldöntő 20-1-es lehengerlő hazai rohanásra volt jel. Kiss Laura 17 perc alatt ért el 10-10 ponttal és lepattanóval dupla-duplát hazai oldalon, ahogy Ferencz Andrea is, aki 19/6 pontja és 10 lepattanója mellé még 6 gólpasszt is kiosztott társainak. Ha mondhatjuk, ezen a meccsen nagy napjuk volt a Kisseknek, hiszen tatai részről Kiss Judit ért el 12 pontos, 10 lepattanós dupla-duplát.

ELTE-BEAC Újbuda U23 - MAFC 80-69 (20-13, 22-18, 18-13, 20-25)

Hullámzó játékkal kezdődött a két egyetemi együttes találkozója, amely előtt a BEAC élvonalbeli csapata a Győr ellen debütált hazai környezetben. 6-0-ra a BEAC vezetett, majd egyenlített a MAFC. Egy 10-0-s BEAC-rohamot követően az NBI-es meccset szinte végigjátszó a Barnai Juditot nélkülöző vendéglátók már nem adták ki kezükből a vezetést. A BEAC-ban jó néhány még kadett korú játékosnak voltak szép reményekre jogosító megmozdulásai, Zana Klaudia például 20 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával zárt. A második negyed hajrájában Tillmann Dóra vezérletével 30-26-ra feljött a MAFC, ám az első félidő utolsó és a második félidő első 3 percében egybevetve egy 21-7-es futással a BEAC eldöntötte a meccset, szünet után szinte állandósítani tudta 'tízen túli" előnyét a BEAC, amelyből Pusztai Petra 22/12 ponttal és 9 pattanóval, Gocsman Ágota pedig 19/9 ponttal (3/4 tripla) és 8 pattanóval zárt. A vendégektől "számszakilag" Fülep Csilla (17 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Tillmann Dóra (16/9 pont, 4 szerzett - igaz volt 5 eladott is - labda) és a dupla duplát elérő Rozsics Teodóra (12 pont, 11 lepttanó, 6 gólpassz) emelhető ki.

BKG DSE - Szombathelyi Egyetem 88-44 (23-8, 19-18, 21-11, 25-7)

A vártnál jóval könnyebben nyertek a szigetszentmiklósiak, a Szabó-Haklits Zsuzsannát nélkülöző szombathelyiek csak a második negyedben tudtak felnőni a feladathoz. Érdekesség, hogy mindkét csapat 3-3 triplát dobott, csak amíg a hazaiak ezt 5, addig a szombathelyiek 21 próbálkozásból érték el. Shirian Fatime ismét vezéregyénisége volt a BKG DSE csapatának, s igen "izmos" dupla duplával (27/3 pont, 14 lepattanó) járult csapata sikeréhez, 75%-os mezőnybeli "találai aránnyal". Várnai Katalin pedig abszolút a 11-esre játszott, de nem a futballpályán a büntetőterületen belüli műesés formájában: 11-11 pontos és lepattanós dupla-duplával járult hozzá a fölényes hazai győzelemhez. Szombathelyi részről egyedül Gusztafik Lilla jutott 10 pont fölé, 15-tel zárt - igaz 19 mezőnykísérletből - s mellé volt 8 lepattanója és 3 gólpassza.