Miskolci győzelem Iglón

A DKSK-Miskolc sajtóközleményben tájékoztatta honlapunkat a gárda legutóbbi felkészülési mérkőzésén történtekről:

A DKSK-Miskolc csapata péntek este nemzetközi felkészülési mérkőzésen a szlovákiai Iglón aratott értékes győzelmet az ebben az évben nagyon megerősödött helyi gárda ellen.

A hazaiak nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe és az első két negyedben még látszott a Diósgyőr játékán, hogy csak néhány napja készül együtt a teljes keret. A harmadik negyedtől azonban magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a DKSK, és elsősorban az új légiósok eredményes játékának köszönhetően állva hagyta a hazaiakat 22 ponttal megnyerve a mérkőzés második felét. Ekkor már remekül működött a csapatvédekezés és a szakvezetés által sulykolt gyors támadójáték is.

Peresztegi Nagy Ákos vezetőedző összességében elégedett volt a látottakkal, bár nagyon sok csiszolnivaló van még a csapat játékán az október 3-i bajnoki rajtig. A mutatott teljesítmény komoly bizakodásra adhat okot a csapat szurkolóit a 2012/13-as idény kezdete előtt.

Rucon Spisská Nová Ves (szlovákiai) – DKSK-Miskolc 63-74 (19-16, 20-12, 12-20, 12-26)

DKSK-Miskolc: Bukovszki (2), Fürtös (6/3), Skoric (8), Szabó P. (8), Bozóki (12). Csere: Csipkó (-), Raven (19/6), Reiner (1), Sanford (18). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Fotó: boon.hu