MK: Négy között a címvédő Sopron

Negyedik csapatként a címvédő UNIQA Euroleasing Sopron is bejutott a női Magyar Kupa legjobb négy csapata közé. A soproniak kiemeltként egyetlen mérkőzésen, a BSE otthonában harcolták ki a Final Fourt.

BSE-FCSM - UNIQA Euroleasing Sopron 49-93 (15-23, 14-27, 9-19, 11-24)

Budapest, Városmajor, Magyar Kupa negyeddöntő. Vezette: Benczúr, Hervay, Menyhárt

A BSE egy körrel korábban a másodosztályú Kecskemétet búcsúztatta, míg a Sopron ezen a találkozón mutatkozott be a sorozatban. A hazaiak Károlyi Andrea nélkül álltak ki, a vendégeknél viszont ott volt a pályán a sérüléséből felépülő Jelena Milovanovics.

A találkozón az első negyed 9. percében még 15-21-et mutatott az eredményjelző, aztán komoly rohamot produkált a Sopron. A negyedet Johnson büntetői zárták, majd a második játékrész ezt újabb 16 vendég pont követte, így a 16. percben már 39-15-re vezettek.

A 2011-ben és 2012-ben is győztes sárga-zöldek ezzel el is döntötték a továbbjutást kérdését.

Ld.: Katona Zs. 14/3, Orsó 12/6, ill.: Krnjics 21, Johnson 14, Milovanovics 12, Holt 10.

A Magyar Kupa Final Fourját március 23-24. között rendezik, ahol a Sopron mellett a Győr, a PEAC és a DVTK vesz majd részt.

Fotó: Tóth Zsombor