MK: Négy között a Győr

A női Magyar Kupa negyeddöntőjében az Euroliga rájátszásában is érdekelt Győr és a Szekszárd egy mérkőzésen döntött a legjobb négy közé jutásról. A magyar bajnoknál bemutatkozhatott a frissen igazolt spanyol válogatott Cindy Lima.

Atomerőmű KSC Szekszárd – HAT-AGRO UNI Győr 56-66 (16-16, 13-14, 8-18, 19-18)

Szekszárd, Városi Sportcsarnok, Magyar Kupa negyeddöntő, vezette: Söjtöry T., Radnóti M., Kovács N.

Két Szvitlica duplával indult a meccs, majd Bálint hármasával 8-4-re vezettek a hazaiak. A negyed derekán még mindig hátrányban volt a Győr, így Fűzy Ákos Limát és Raksányit is harcba küldte – előbbi egy támadófaulttal debütált. 14-8 után egy 8-0-s szakasszal átvette a vezetést a vendégcsapat a negyed utolsó percében.

A folytatásban a Szekszárd négy percig nem talált a gyűrűbe, a Győr viszont nem tudott igazán meglépni, Hurst kosaraival 24-19-re vezettek. A pontszegény negyedben lassan növelte előnyét a bajnok, egészen 30-21-ig ám ezt követően nyolc szekszárdi pont érkezett válaszul, így a félidőre szoros állással vonulhattak a felek (29-30).

A nagyszünet után is fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a már 13 egységnél járó Rasheed kosarával sikerült lélegzetvételnyi előnybe kerülnie a Győrnek (33-41). A negyed végén Lima kosara után lépte át először a különbség a tíz pontot.

A záró szakaszban tartotta tíz feletti előnyét a Győr, a hazai oldalon főleg Szvitlica termelte a pontokat, de a bosnyák magasember sem tudta közelebb hozni csapatát (45-56). A 38. percbe fordulva Rasheed és Raksányi kosaraival pedig eldőlt a mérkőzés és egyben a továbbjutás is, hiszen 64-47-re vezetett a Győr. A végén még kozmetikázott az eredményen az Atomerőmű, de a Győr végül kiharcolta a Final Fourba jutást.

Szekszárd: Scsekics 7, Theodorán 4, Bálint 7/3, Szvitlica 15, Roglics 8. Csere: Szepsi 2, Tamis, Zele 6, Hajdu 3, Studer 2, Simon A. 2.

Győr: Hurst 10, Simon Zs. 8, Rasheed 17/3, Őri 4, Dobos 2. Csere: Lima 7, Raksányi 14, Laklóth 2, Semsei, Nagy D. 2.

Továbbjutott: HAT-AGRO UNI Győr

Kép: gyorikosar.hu