Nagyot harcolva nyert a válogatott

Egy Eb-selejtező minden körülmények között kulcsfontosságú, ám az Izrael elleni összecsapás talán még a szokásosnál is fontosabb volt Stefan Svitek kapitány együttesének, igaz akkor mit mondjunk a hétvégi ukrajnai fellépésről…

Ugyan még június 23-án 64-46-ra sikerült győznünk Izraelben, azonban hiba lenne abból a bravúros sikerből messzemenő következtetéseket levonni. Azóta ugyanis több figyelemreméltó eredményt is elért soros ellenfelünk, akik velünk együtt továbbra is harcban vannak az Európa Bajnokságra való kijutásért.

Horti büntetőjével a mieink vezettek a mérkőzésen, de tulajdonképpen a kezdeti percektől fogva váltott vezetést láthattak a nézők. Simon Zsófia sajnos már a 4. percben begyűjtötte második hibáját, érkezett is a helyére Raksányi Krisztina. 7-6-os magyar előny után azonban az izraeliek percei következtek (5. perc: 7-13), Levitskyvel nehezen bírtunk: a center a palánk alól és attól távolabbról is hatékonyan dolgozott. Svitek mester menetrendszerű időkérésére Vajda „válaszolt” egy triplával. Sajnos a játékrész végén viszont rendkívül pontatlanul dobáltunk távolról, nem úgy a vendégek, akiknél a kiegészítő emberek is hozzátették a magukét, így 20-12-re léptek meg.

A második negyed elején – fogalmazzunk úgy – a küzdelem dominált. Aztán a 12. percben Quigley törte meg a gólcsendet, igaz nem csak a magyart, hanem az izraelit is. Horti küzdött nagyot egy veszni látszó labdáért, de a palánk alatt sajnos csak elvétve jártunk sikerrel, hiába szedtünk rengeteg támadólepattanót. Honti kosarával nagy munkával sikerült egyenlíteni (26-26), Cohen azonban egy triplával hűtötte le a kedélyeket. Sajnos a záró pillanatok balszerencsésen sikerültek, így végül izraeli előnnyel (30-34) vonulhattak szünetre a csapatok.

alt

Az első félidő gyenge dobóteljesítménye után üde színfolt volt, hogy sokkal koncentráltabban játszottak és dobtak a mieink. A zsákszámnyi lepattanót szedő Horti végre pontokra is váltotta fizikai erejét, azonban a vendégek főleg az extra dobásokat is hozó Cohen révén folyamatosan tartották minimális előnyüket. Honti és Nagy-Bujdosó két-ként büntetőjével sikerült végre utolérni Izraelt. 47-47 után azonnal időt is kértek a vendégek, a mieink a gyengébb dobószázalékot okosan betörésekkel és kiharcolt faultokkal igyekeztek (jól és eredményesen) ellensúlyozni. Hiába vettük át a vezetést, sajnos a távolról továbbra is pontosan célzó vendégek újítani tudtak (49-52).

Mindkét fél meglehetősen idegesen játszott a záró negyed elején, aztán a pályára éppen visszatérő Simon szép tempójával ismét egyenlőt (53-53) mutatott az eredményjelző. A 34. percben az addigi legnagyobb vezetéshez jutottunk, Quigley utolsó másodperces kosara után egy középtávolit is elsüllyesztett (59-54). Óriásit küzdöttek a magyar válogatott lányok, akik a negyedből eltelt 7 perc alatt mindössze három pontot kaptak! Ráadásul a sok hiba után Honti révén a második hármast is beszórtuk (63-55). Még büntetőből sem találtak be jó százalékkal a vendégek, Doron csak egyet dobott be háromból. Cohen ugyan „szokás szerint” bevágott egy gyilkos hármast, de Quigley ismét jókor volt jó helyen (69-61). A honosított kiválóság igazi vezérként vitte hátán a csapatot, és végül a második félidőben sokkal jobban játszva sikerült legyőzni Izrael legjobbjait. A hétvégén Ukrajnában ki-ki mérkőzés vár tehát a csapatra!