Négy továbbjutó a Magyar Kupában

altA női Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé jutott a PEAC-Pécs, a Szekszárd, a PINKK és a Vasas csapata is.

A Magyar Kupa negyeddöntőjében két csapat helye volt biztos, hiszen két Euroligás csapatunk, a Győr és a Sopron is kiemeltként csak akkor csatlakozik majd a sorozathoz. A hat további párharc közül négyben is egy mérkőzésen dőlt illetve dől el a továbbjutás, hiszen különböző osztályú csapatok kerültek össze.

ZTE NKK - Work Force DKSK-Miskolc 76-71 (24-19, 24-11, 19-19, 9-22)

Sérülések és betegségek nehezítették a ZTE felkészülését a kupapárharc első meccs előtt. Gáll Tamás talán már meg sem lepődött, amikor az első negyed végén Varga Zsófia is orrsérülést szenvedett, és később sem térhetett már vissza a pályára. Mindez ellenére a zalaiak ragyogóan játszottak, 24-21 után egy elképesztő, 20-0-s szakaszt produkáltak! Vida hármasa után 23 ponttal vezetett a ZTE - innen kezdett zárkózni a DKSK.

A folytatásban csökkenni látszott a ZTE előnye, de aztán a negyed végén Szélesy két triplájával még mindig 18 ponttal vezettek. Aztán a záró szakaszban állva maradtak a fáradó hazaiak. Bukovszki hármasával 10-re jött fel a Diósgyőr és az U16-os válogatott Dubei is ismét bizonyította tehetségét, így a végén csupán öt pontos ZTE-előny alakult ki.

ZTE: Czank 26/3, Ambrus 7/3, Szélesy 17/12, Gensler 14, Varga Zs. Csere: Horváth Zs. 7, Vida 5/3.

DKSK: Bukovszki 17/9, Raven 10/3, Skorics 5, Bozóki 9/3, Sanford 17. Csere: Szabó P. 5, Fürtös, Reiner, Dubei 8.

A visszavágót január 30-án, 18:15-től játsszák.

PEAC-Pécs - Ceglédi EKK 81-67 (22-24, 17-15, 23-14, 19-14)

A PEAC együttese a nyolcaddöntő első mérkőzésén 86-71-re nyert Cegléden, majd a visszavágón is igen hamar meglépett ellenfelétől. Barbour pontjaival már 16-6-ra is vezettek, de a negyed végén a tartalékos vendégek Cymmer vezetésével átvették a vezetést. A félidőig kiegyenlített volt a mérkőzés, aztán a nagyszünet után végleg eldöntötte a továbbjutás kérdését a Pécs.

A harmadik negyed végén a mindössze 17 esztendős Raus triplájával 62-53 volt az állás. A fiatal játékos teljesítménye üde színfoltja volt a találkozónak, de a túloldalon a 19 éves Millner Dalma is ponterősen játszott. A PEAC végül simán harcolta ki a továbbjutást.

PEAC:
Fűrész, Barbour 16, Csutorás 3/3, Horváth L. 11, Jaeschke 12. Csere: Szamosi A. 10, Czirják 3, Dusanics 10, Czukor 8/6, Balla, Raus 8/6.

Cegléd: Cymmer 24/12, Orbán, Medgyessy, Kobolák 8, Mrozinska 6. Csere: Serbán 9, Filipowicz D. 6, Millner 14/3.

Továbbjutott: a PEAC-Pécs (kettős győzelemmel).

Magyar Testnevelési Egyetem-TFSE - Atomerőmű KSC Szekszárd 62-88 (22-24, 11-19, 13-19, 16-26)

A másodosztály Keleti csoportjában harmadik helyén álló MTE-TFSE várt a Szekszárdra. A hazaiaknál A Ruttner testvérek és Szabó Dóra személyében három tavalyi NBI-es ceglédi játékos szerepelt a keretben. A fővárosiak sokáig jól tartották magukat, aztán a félidő utolsó perceiben Bálint Réka remeklésével meglépett az Atomerőmű (32-43).

A nagyszünet után egyre inkább kiütközött a két csapat közötti különbség, a lelkes hazaiak nem tudták megállítani a vendégek, akik hamar húsz pont fölé növelték előnyüket. A záró szakaszban Magyar Bianka révén egyszer még visszajött 13-ra a TFSE, ám végül a Szekszárd sima győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé.

TFSE: Szalai 5, Ruttner Zs. 8, Németh A. 9, Szabó D. 2, Ruttner R. 6. Csere: Lakatos D. 10, Bóné 3, Magyar 10/6, Havasi 5/3, Kőrösi 3.

Szekszárd: Szepsi 5, Hajdú 4, Bálint 25, Zele 2, Szvitlica 7.  Csere: Tamis 14/3, Roglics 4, Theodorán 5, Pap 15, Studer 5, Árvay, Simon A. 2.

Továbbjutott: a Szekszárd.

ELTE-BEAC Újbuda - PINKK-Pécsi 424 52-74 (7-22, 14-20, 9-9, 22-23)

A másodosztály Keleti csoportját veretlenül vezető, az élvonalból tavaly búcsúzó BEAC nem tűnt könnyű ellenfélnek a PINKK számára. Ennek megfelelően nagy koncentrációval kezdte a meccset a vendég csapat. A negyed során Iványiék egy 12-0-s szakaszt is bemutatva tetemes előnyre tettek szert. A PINKK Laczi Edit kosara után 19, majd Sarok triplájávál már 21 ponttal is vezetett (10-31) - ezt a különbséget a nagyszünetig meg is őrizték.

Gyakorlatilag 25 percnyi játék után eldöntötte a továbbjutást a PINKK, miután Brumermane büntetőjével 50-23-ra vezettek. Innen igyekezett valamelyest kozmetikáznia az eredményen a tavaly még az élvonalban az FTC-ben szereplő Süle kosaraival a BEAC, de a vendégek magabiztosan harcolták ki a továbbjutást.

BEAC: Szamosi R. 7, Guti 9, Süle 14/6, Horváth Sz. 6, Brixel 4. Csere: Csicsai, Cseh-Szombathy 7, Rakolcai 5, Horváth E., György.

PINKK: Ruják, Sarok 7/3, Laczi 10, Dorogobuzova 9/3, Brumermane 10. Csere: Kováts N. 9/3, Lengyel 3, Kovács K. 6, Iványi 10, Dara 4, Török 4, Erős 2.

Továbbjutott: a PINKK-Pécs.

BSE II. - MKB Euroleasing Vasas 59-76
(15-16, 16-19, 13-21, 15-20)

Hiába az osztálykülönbség, nem tűnt egyszerű meccsnek a Vasas számára a több A-csoportos játékossal felálló BSE másodosztályú csapata elleni kupameccs. Nagyjából ennek megfelelően szorosan is alakult a találkozó első félideje. A Vasas csupán egyszer tudott meglépni hét ponttal, de a félidő végi öt pontjuknak köszönhetően vezettek csupán húsz perc elteltével (31-35).

A nagyszünet után 39-42-ig volt szoros a meccs, ám ezt követően egy 10-0-s szakaszt produkált a Vasas. Az ekkor kialakult különbséget pedig már nem tudta ledolgozni a BSE, sőt a lefújáskor a meccs legnagyobb különbségével, 17 ponttal nyert és jutott tovább a Vasas.

BSE: Miháczi 7/3, Adamecz 17, Bodnár 8, Varga B. 8, Kovalcsik. Csere: Katona Zs. 2, Zsilinszky 8, Karlócai 5/3, Suppán, Baliga 2, Dőry 2.

Vasas: Pusztai 15/3, Mányoky 9/9, Katona Sz. 13/3, Mansare 4, Barnai 12. Csere: Hegedűs J. 7, Bajnóczi 12, Koch 4, Müller.

Továbbjutott: a Vasas.

A Kecskeméti KC - BSE-FCSM mérkőzést január 23-án, 19 órakor rendezik.