Negyedik hely a gyermek világjátékokon

Negyedik helyen zárt a kecskeméti leány kosárlabdacsapat a 47. alkalommal Kanadában megrendezett Nemzetközi Gyerek Világjátékokon. Eddig csak a fiúk értek el hasonló eredményt, a 2009-es Athénban rendezett játékokon - írja a kesport.hu.

A rendezők téves tájékoztatása miatt a többi Kecskeméti csapathoz hasonlóan a kosarasok is egy évvel fiatalabb csapattal érkeztek meg a rendezvényre.

Az első mérkőzést így is megnyerték a végig nagyon szimpatikusan játszó Japán Fujisawa ellen, 55-42-re. Az alapvetően alacsony, de rendkívül agresszív csapat nehéz ellenfél volt, de sikerült magabiztosan nyerniük a hírös városiaknak.

A következő mérkőzésen a Murska ellen volt, nagy csatában harcias mérkőzésen sikerült nyerni 32-15-re. Talán ezen a mérkőzésen játszottak a legjobban a kecskemétiek, hiszen a magas játékerőt képviselő szlovénok a későbbi győztes házigazdák ellen is csak 6 ponttal kaptak ki. Elsősorban a védekezés volt meghatározó, nagyon jól működött mind egyénileg, mind csapat szinten.

A négybe jutásért a kanadai Halifax-szal játszottak, akiket 43-28-ra sikerült megverniük a magyaroknak. A letámadás jól működött, ennek köszönhették a győzelmet.

A döntőbe jutásért találkoztak a későbbi tornagyőztes, hazai Windsorral. A hazai szabályok szerint ebben a korosztályban a zóna szabálytalan védekezés, így a lányoknak még nem kellett hasonló védekezés ellen játszania, de itt nem volt semmilyen megkötés. Az első perctől kezdve kaptak egy agresszív letámadó zónát az idősebb ellenfelüktől, aminek következménye egy 16-0-ás kezdés lett. Utána sikerült talpra állniuk, de ez is csak az eredmény tartásához volt elég, és végül megérdemelt sima hazai győzelem született.

A bronzmeccsen a szintén kanadai Hamiltonnal találkoztak, amely látva az előző meccset egy letámadó zónával kezdett. Sajnos hasonlóan az előzőhöz, 10-0 volt az első pár perc a tengerentúliak javára. Innentől kezdve futott a Kecskemét az eredmény után, ám nem sikerült fordítani, így végül 52-42-re kikaptak, ezzel a negyedik helyet szerezték meg.

Fotó, forrás: kesport.hu