Némethék ki-ki meccset játszanak Pöstyénben

Sem Honti Kata és Vajda Nusi csapata, a spanyol Rivas, sem pedig a Horti Dóra a lengyel bajnoki elődöntőjét a héten kezdő csapata, a Wisla Krakkó nem játszott a múlt hét végén. Németh Bernadett viszont fontos győzelemnek volt részese Iglón.

A pöstyéni együttest megismerhették élcsapataink a magyar-szlovák bajnokságban. A szlovák bajnokság negyeddöntőjében a mi élcsapatainkon edződő Pöstyén Németh Bernadett új csapatával, az Iglóval került szembe. Pöstyénben úgy született 85-73-ashazai győzelem, hogy a 3. negyed után még 61-61 volt az állás. Iglón aztán Bettyék alaposan visszavágtak, 86-54-re valósággal kiütötték a meccs hajráját már fel is adó pöstyénieket. A magyar irányító 4 ponttal járult hozzá a sikerhez. Az elődöntőbe jutásról ki-ki meccs dönt Pöstyénben.

Romániában Kajdacsi Judit hosszabb kihagyás - kimaradás után tért vissza a Sepsiszentgyörgy csapatába, amelynek tagjaként bajnokverésnek volt nem túl tevékeny részese. Déri Csaba csapata 79-64-re legyőzte a Targoviste együttesét, Judit 8 percet játszott s ezalatt 2 büntetőből egyet bedobott - reméljük újra játszani fog, hamarosan játékba lendül s visszanyeri az évad elején mutatott remek formáját.

Szlimák Hajni együttese a hét közben minden bizonnyal alaposan "lefárasztotta" a rangadón a bajnokcsapatot, amelytől odahaza, Szatmárnémetiben 55-47-rekikapott. Hajni 17 perc alatt 1/2-es dupla és tripla mutatóval 5 ponttal zárta a derbit. Hétvégén csereként 28 percet játszva 12 ponttal (6/8 dupla, 0/2 tripla) 3 lepattanóval és 1 gólpasszal vette ki részét csapata  87-70-es győzelméből a bukaresti Rapid otthonában. Vincze Andrea csapata,a Kolozsvár a korosztályos döntőre készülve a múlt héten elvesztett három bajnoki meccsén a fiataljait szerepeltette, a magyar center nem játszott. Nővére, Viktória csapata a német bajnok Wolfenbüttel nagy csatában 81-78-ra kikapott a Marburgtól. A magyar center 14 perc alatt 2 pontot (1/2) és 1 lepattanót szerzett.

A francia másodosztályban Fritz Judit együttese, a Dunkerque nagy csatában 85-81-rekapott ki a CFBB-től. A magyar bedobó 30 percet játszott s 6 pontot (3/8 dupla, 0/4 tripla), valamint 4 lepattanót szerzett. Statisztikai lapjára még 3-3gólpassz  és szerzett, valamint 2 eladott labda került.