Női amatőr: a TF nyerte a nyugati csúcsrangadót

A nyugati csoportban a TF maradt veretlen, miután a várt szoros csatában, nagy küzdelemben legyőzte a Tatabányát.

A nyugati csoportban a TF maradt veretlen, miután a várt szoros csatában, nagy küzdelemben legyőzte a Tatabányát. Keleten s nyugaton egyaránt rendeztek egy-egy alsóházi rangadót, ezeken a Baja és a Kiss Lenke Kosársuli egyaránt "elvesztette" nyeretlenségét.

Keleti csoport

Szegedi KE - DEAC 66-56 (12-20, 16-8, 20-15, 18-13)

Maga a meccs, s azon belül az első negyed is igen fordulatos volt. A Szeged kezdett jobban, s Tóth Cecília, valamint Sárközi Viktória révén 10-4-re ellépett. Ekkor azonban Jávor Petra és Földvári Andrea vezetésével egy pazar, 12-0-s rohamot bemutatva fordított, s meg is ugrott a DEAC, amely 6 pontos előnnyel zárta az első 10 percet. A vendégek küzdelmes játék mellett a félidő hajrájáig tartották is előnyüket, ám a szünet előtt Földi Alexandra triplája egy 8-2-es szegedi roham kezdetét jelentette, amellyel egalizáltak a vendéglátók.

A harmadik negyed első felében váltva vezettek a csapatok, majd Kecskés Fanny és Tóth Cecília is beemelt egy-egy triplát. A két távoli találat egy olyan 8-2-es szegedi "részhajrá" szerves része volt, amelyet követően - hiába mutatott jó dobóformát a folytatásban a debreceni Szabó Réka - már nem adta ki a vezetést a kezéből a hazai együttes. A hazai sikerben jelentős szerepe volt annak, hogy a szegedi lányok 6 ponton tudták tartani a DEAC legveszélyesebb játékosát, Göttlinger Annát. A hazaiaknál a rutinos Tóth-Földi kettős mellé felnőtt Kecskés Fanny, valamint a 7 ponttal, 8 lepattanóval záró Radócz Fanny.

Nyíregyházi Kosársuli - Kecskeméti KC 102-55 (23-5, 29-12, 27-19, 23-19)

Az első félidő, de különösen az első negyed igazi kosársuli volt, a Gereben nővérek nélkül játszó kecskemétiek nem sok ellenállást tudtak kifejteni az ismét parádézó Farkasinszki (33/3 pont, 13 lepattanó, 15/17-es, 88,2%-os mezőnymutató)-Papp (17/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) duó vezette nyíregyháziakkal szemben. A második félidő már nagy dobópárbajt hozott, a végén a nyíregyházi együttes túljutott a 100 ponton.

Kiss Lenke Kosársuli - NKE KTK DSE 75-54 (16-20, 19-11, 24-12, 16-11)

Az alsóházi rangadót a hazai csapat kezdte jobban, 11-2-vel szinte állva hagyva újonc ellenfelét. A negyed középső perióduásban azonban az NKE Tarnai Kata vezérletével egy 14-3-as száguldást bemutatva fordított, s előnnyel zárta a nyitó 10 percet. Ezt követően azonban a folytatásban egyértelműen a Kiss Lenke Kosársuli csapatának akarata érvényesült, a második szakasz közepe egyértelműen a vendéglátóké volt: 8-ból 8 büntetőt értékesítve a 14. és a 17. perc között egy 13-0-s futással fordítottak, és a vezetést már nem is adták ki kezükből. Nagy Andrea 22 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával járult hozzá a KLKS sikeréhez, mind a 12 büntetőjét értékesítve. A lepattanó harcot 49-36-ra nyerték a hazaiak, akik 34 eladott labdába belehajszolva ellenfelüket szerezték meg első győzelmüket.

Nyugati csoport

Bajai NKK - MAFC 75-64 (23-13, 28-20, 9-15, 15-16)

A nyeretlenek összecsapását lényegében az első félidőben eldöntötte a Baja. Az első negyed hajrájában, 13-13 után mutattak be egy 10-0-t a hazaiak, majd miután a második szakaszt 9-3-mal kezdve 4 pontra feljött a MAFC, előbb egy 12-4-es, majd a félidő végén egy Hilcz Alexa vezette, s lényegében döntőnek mondható 12-1-es rohamot vágtak ki a hazaiak. Mindkét csapatban a Dórák vitték a prímet. Hazai oladalon Kovács 18/3 ponttal és 13 lepattanóval, tehát dupla-duplával zárt, a vendégeknél Tillmann remek dobóformát kifogva 22/9 pontig jutott 9/15-ös, 60%-os mezőnymutatóval. A hazaiaknál Hilcz parádésnak mondható dobóformát "kapott el", 5/6-os mezőnymutatóval jutott el 15/9 pontig, 4 kísérletéből 3 tripláját beemelve. A MAFC-ban Abaházy Anna ismét dupla-dupláig  jutott (12 pont, 13 lepattanó), de ez kevés volt az üdvösséghez, a Baja biztosan nyert, a hajrában kozmetikázta tisztesre a vereségét a MAFC.

PINKK SE - Szombathelyi Egyetem 87-60 (25-22, 19-13, 17-10, 26-15)

Fokozatosan őrölte fel az ezúttal erősen egyemberes csapat benyomását keltő szombathelyi együttes ellenállását a PINKK. A vasiak szinte "lepattantak" a PINKK második csapatáról, a lepattanó csatát ugyanis 47-17-re nyerte a hazai együttes, amely még a szombathelyi palánk alatt is több lepattanót szerzett, mint riválisa (PINKK 17 támadó, Szombathely: 11 védő). A legeredményesebb szombathelyi, Szabó-Haklits Zsuzsa távollétében ugyan Czinder Adrienn előlépett a vendégeknél, s mezőnyből pazar dobóformát mutatott (34/18 pont, 13/19, 68,4%), ám magára maradt, s picit ront az összképen a 2/8-as büntetőzés. Hazai részről Mojzes Gina (25/3 pont, 10/14 71,4% mezőnyből, 8 lepattanó) remekelt, Anga Zsófia 18 pontos, 11 lepattanós dupla-duplát ért el, Réder Anita pedig 12 ponttal s 7 pattanóval zárt.

BKG DSE - Kanizsai Vadmacskák 81-69 (22-13, 21-19, 21-10, 19-17)

Izgalmasnak ígérlezett a két középcsapat találkozója, a hazaiaktól hiányzott az első számú center, Tarnai Zsuzsa. Pontjait és lepattanóit azonban csapatmunkával, elsősorban Shirian Fatime (27 pont, 8 lepattanó) és a dupla-duplát elérő Vásárhelyi Kinga (10/3 pont, 13 lepattanó) révén pótolta a szigetszentmiklósi együttes, amely az első és a harmadik negyedben egyaránt fölényben játszott. A vendég nagykanizsaiak csupán a páros negyedekben játszottak nevükhöz méltón, bátran, ügyesen, de hiába ért el dupla-duplát Fuisz Viktória (20/9 pont, 11 lepattanó), s jutott 20 pont fölé, 21-ig - igaz 24 mezőnykísérletből - Fekete Csilla, biztos hazai siker született.

ELTE-BEAC Újbuda U23 - Tatai SE 89-60 (26-18, 22-14, 16-8, 25-20)

A látványos, kosarakban gazdag meccs elején Kiss Judit és Strupka Renáta tripláival meglepte a Tata a védekezést kissé lezseren kezelő BEAC-ot, amely azonban Pusztai Petra, valamint Barnai Judit vezérletével később fordított, s végig vezetve biztosan nyert a Gabányi László Sportcsarnok "avatóján". A tataiak vezettek néhány szemre is tetszetős támadást, s egyes időszakokban kifejezetten jól dobtak játékosai, ám a 24 pontos, 16 lepattanós Barnai Judit vezette BEAC-nak, amely 56-36-ra nyerte a lepattanó csatát, nem okozott gondot az újabb győzelem megszerzése, ráadásul több kadett korú játékosa is igen ügyesen, eredményesen játszott.

TFSE - Tatabányai KC 62-60 (21-20, 16-13, 12-16, 13-12)

A rangadó méltó volt a két élcsapathoz. Végig fej-fej mellett haladt a két együttes, végig kiélezett, kemény harc folyt a pályán. Egy-egy extra egyéni teljesítmény akadt mindkét oldalon. A TF-nél Varga Barbara 8/12-es, 75%-os mezőnymutatóval jutott el 20 pontig, s mellé volt 8 pattanója, s nyilván volt szerepe abban is, hogy a Tatabánya rendre dupla-duplát elérő centere, Fülöp Klaudia csupán 8 pontig s 4 pattanóig jutott. A vendégeknél kintről jöttek a pontok, elsősorban Guti Alexandra jóvoltából, aki 6/10-es mezőnymutatóval 19/9 ponttal zárt, egyedül ő jutott 10 fölé a Tatabányában. Érdemes szólni Mányoky Juditról és Karlócai Juliannáról. A dobás ezúttal egyiküknek sem ment, (Mányoky 7/3 pont, 1/8 tripla, Karlócai 4 pont, 1/6 mezőnyből), ám előbbi kiosztott 8 gólpasszt társainak, utóbbi pedig 15 lepattanót szerzett. Hazai részről még Miháczi Dia dicsérhető (10 pont, 4/4-es mezőnymutató 3-3 lepattanó és gólpassz), a vendégeknél pedig Csicsai Kata jutott el 14 pontig, 5 lepattanóval. A hajrában a Tatabánya nagy tartásról tanubizonyságot téve, 7 pontos hátrányt ledolgozva 59-59-nél utolérte a TF-et, ám az utolsó percben Karlócai értékesített két büntetőt, s így a TF nyerte a rangadót, amelyen egyébként a lepattanóharcban 44-27-re múlta felül ellenfelét.