Női meccs, férfias tempóval

A Sió Kupán a tegnapi napon a Szekszárd és a PINKK Pécsi 424 mérte össze tudását, s bizony véleményünk szerint érdemes megosztani olvasóinkkal a helyszínen tapasztaltakat.

A meccs kifejezetten jó és látványos volt, mert mindkét csapat tempós kosárlabdát játszott. Annak ellenére, hogy keményen harcoltak a védekezésben mindkét oldalon, a végeredmény 70-76 lett, ami igazán jó egy női mérkőzésen.

A Szekszárd kezdett jobban és az első negyedben biztos tízpontos előnyt épített. A legnagyobb különbség 13 volt a tolnaiak javára. A pécsi lányoknak ekkoriban nem mentek jól a dobások, miközben a szekszárdiaknál sültek a triplák is. Különösen a tavaly Baján kosarazot Maja Scekic volt erős ebben. Ráadásul jól használták ki, hogy Brumermane a pécsi lett centerlány kicsit még lassú a védekezésben, illetve egy-egy váltás, besegítés után ő nem érhet ki (vagy nem is neki kell kiérni) a triplán üresen maradt támadóra. Persze a pécsiek még elég keveset edzettek 5-5 ellen. Túl az edzéshely problémákon Farkas Sándor, az U20 női válogatottal A-csoportba jutó edző is csak szeptemberben kapcsolódhatott be a felkészülés vezetésébe. Igaz, ott pedig Magyar Gergely, a Szekszárd trénere volt az egyik segítője.

Ám a második negyedtől kezdve a pécsiek fokozatosan egyre fegyelmezettebbek lettek, és elkezdték faragni a hátrányt. Harcos meccs volt, amolyan labda után vetődős, földharcos, amilyent a pécsi szurkolók el is várnak. Akik egyébként jó hangulatot is termtettek a szurkolásukkal.

A Pécsi 424-ben jól játszottak a cserék is, illetve Brumermane is bemelegedett és egyre határozottabbá vált a palánk alatt. Az is jól működött, amikor a védekezésben zónára váltottak.
A negyedik negyed már egészen playoff hangulatú volt, olykor egy-egy túl kemény megmozdulás is becsúszott. A pécsiek lassan, pontról-pontra kúsztak ellenfelük elé és az utolsó percet már hárompontos előnnyel kezdték. A végén a szekszárdiak sokat faultoltak, hogy az óra ne menjen, ám a meccs elején még gyengébben büntetőző ellenfél ekkor már biztos kezű volt. Az utolsó hat büntetőből öt beakadt, ráadásul jól is védekeztek, labdát szereztek az utolsó szekszárdi támadásban.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD – PINKK-PÉCSI 424 70-76 (22-12, 17-21, 19-23, 12-20)

Szekszárd, 200 néző. Vezette: Vétek, Lövész, Reisz

SZEKSZÁRD: Tamis 6, Scsekics 15/12, Bálint 12, Szvitlica 11, Pap 7. Csere: Szepsi 4, Hajdu 9/3, Theodoreán 4, Studer Zsu. 2, Árvay, Sesnic. Edző: Magyar Gergely

PÉCS: Török 5, Laczi 15, Sarok 13/3, Kovács 5, Brumermane 19. Csere: Ruják 10, Lengyel 7/3, Kováts 2. Edző: Farkas Sándor.

Az eredmény alakulása: 3.p.: 9-1. 8.p.: 15-10. 10.p.: 20-12. 13.p.: 25-17. 16.p.: 30-20. 20.p.: 39-30. 23.p.: 48-35. 27.p.: 52-47. 29.p.: 56-54. 32.p.: 58-62. 38.p.: 65-69. 40.p.: 70-73.

Kipontozódott: Szvitlica, Bálint.

Forrás: kscszekszard.hu

Fotó: portal.mizopecsibasketball.hu