Női NB I: Tovább menetel a Baja

A veretlenek megverték a nyeretleneket a női élvonal szombati játéknapján. A Zalaegerszeg a vártnál jóval biztosabban verte a magát már korán faultproblémákkal szemben találó Diósgyőrt. A Baja tovább folytatta szép sorozatát, ezúttal a magát sokáig remekül tartó Szekszárdot fektette két vállra nagy küzdelemben, s továbbra is őrzi veretlenségét. A Cegléd egy negyed át erőn felül tartotta magát Sopronban, ám később a bajnok érvényre juttatta nagyobb tudását. Jöjjenek a részletek

ZTE NKK – DKSK MISI 86-57 (19-19, 21-12, 23-16, 23-10)

Az első negyedben Skorics és Farkasinszki eredményessége révén partiban volt a hazaiakkal, sőt időnként vezetett is a Diósgyőr. A vendégek irányítója, Hadzsovics hamar összeszedett, jórészt támadóhibák formájában 4 személyt, lecserélése után pedig sok labdát adtak el a vendégek. A távolról kiválóan dobó Zsovár, valamint Horváth Zsófia eredményes, hasznos palánk alatti játéka révén fokozatosan került fölénybe a hazai együttes. A második félidő elején Hadzsovics még visszatért, de két perc múlva kipontozódott, majd Reiner is erre a sorsra jutott. A záró szakaszra a ZTE felőrölte a végül 26 labdát eladó ellenfele ellenállását, s a vártnál jóval biztosabb, nagyobb különbségű győzelmet aratott.

Érdekességek a statisztikából.

ZTE: Zsovár (21 p., 2/8 dupla, 4/4 tripla, 5/6 büntető, 3 lepattanó, 3 szerzett, 2 eladott labda, 6 kiharcolt fault, 2 gólpassz), Horváth Zs. (16 p., 6/8 dupla, 4/4 büntető, 8 lepattanó), Varga Zs. (14 p., 4/11 dupla, 6/6 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett, 2 eladott labda), Ambrus (12 p., 4/5 dupla, 1/3 tripla, 2 lepattanó, 6 szerzett, 3 eladott labda), Szalay (10 p., 4/6 dupla, 0/1 tripla, 2/4 büntető, 1 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz).

Diósgyőr: Skorics (23 p. 9/20 dupla, 5/6 büntető, 11 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda), Farkasinszki (16 p., 6/8 dupla 4/6 büntető, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 kiharcolt fault), Hadzsovics (12 perc, 4 p., 2/4 dupla, 0/1 tripla, 1 szerzett, 3 eladott labda, 5-5 fault és kiharcolt fault), Kántor (4 p., 2/3 dupla, 0/1 tripla, 4 lepattanó, 1 eladott labda), Reiner (2 p., 1/4 dupla, 6 lepattanó, 4 eladott labda).

Bajai NKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 69-62 (21-12, 11-20, 19-18, 18-12)

Valóban a várt nagy csatát hozta a két együttes összecsapása. A Baja kezdett jobban, ám a védekezését rendező Szekszárd szünetig utolérte a hazai együttest. A harmadik negyedben élvezetes játék, és nagy küzdelem közepette fej-fej mellett haladtak a felek, a záró szakaszra azonban több „nyerő embere” maradt a bajai együttesnek, amely – ki gondolta volna ezt a szezon előtt – négy forduló után is veretlen maradt. A mai sikerben főszerepet vállalt az eredményessége mellett hatalmas mezőnymunkát is végző 31-es indexet produkáló Szabó Petra.

Baja: Scsekics (19 p. 0/4 dupla, 4/7 tripla, 7/7 büntető, 5 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 1 gólpassz), Szabó P. (16 p., 4/9 dupla, 8/10 büntető, 8 szerzett, 1 eladott labda, 9 kiharcolt fault), Bozóki (12 p., 5/8 dupla, 0/4 tripla, 2/5 büntető, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Szepsi (10 p., 2/8 dupla, 1/3 tripla, 3/6 büntető, 7 lepattanó).

Szekszárd: Cvetanovics (11 p., 4/7 dupla, 3/4 büntető, 11 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda), Bálint (10 p., 5/7 dupla, 5 lepattanó, 1 eladott labda), Baksa (9 p., 1/4 dupla, 7/10 büntető, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 2 gólpassz), Fejes (8 p., 3/6 dupla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 2 blokk),

Uniqa Euroleasing Sopron – Ceglédi EKK 88-60 (17-15, 23-8, 33-17, 15-20)

Az első negyedben részben a Sopronban nevelkedett Orbán Katinka jóvoltából erőn felül, jól tartotta magát a Cegléd a Kuraszovát pihentető bajnokcsapattal szemben. A két középső negyedben megmutatkozott a két együttes közötti tudáskülönbség, Krnjics Szara ismét kitűnően játszott. A soproniaknál a fiatalok is bőven kaptak lehetőséget, a ceglédieket pedig dicsére, hogy jelentős hátrányuk ellenére sem adták föl,s megnyerték a záró szakaszt.

Sopron: Krnjics (16 perc, 18 p., 4/8 dupla, 10/11 büntető, 10 lepattanó, 7 kiharcolt fault), Licskai (12 p., 3/4 dupla, 0/1 tripla, 6/7 büntető, 4 lepattanó), Szabó F. ( 8 p., 1/4 dupla, 1/1 tripla, 3/3 büntető, 5 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, 3 gólpassz).

Cegléd: Orbán (23 p., 6/10 dupla, 1/2 tripla, 8/9 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 8 kiharcolt fault, 3 gólpassz), Dobrowolska (17 p., 2/5 dupla, 4/7 tripla, 1/2 büntető, 2 lepattanó, 1 szerzett labda), Cymmer (11 p,, 3/7 dupla, 1/3 tripla, 2/4 büntető, 2 szerzett, 6 eladott labda, 6 kiharcolt fault,4 gólpassz)

UNI SEAT Győr - ELTE-BEAC Újbuda 99-57 (31-19, 25-16, 28-10, 15-12)

Könnyedén érvényesítette a papírformát a Győr, helyenként szép, szellemes játékot játszva, bár a BEAC az első félidőben dobott 35 pontjával azért igazolta, miért is szorongatta meg eddigi riválisait. Szünet után már szigorúbban védekezett a győri csapat, amelynek szakvezetése próbálta a nem egészen egy hete a csapathoz csatlakozó Renee Montgomeryt beépíteni a csapatba. Mindenképp ki kell emelni a 174 centis Csicsai Kata dupla-dupláját egy Euroligában szereplő együttessel szemben.

Győr: Montgomery (18 p., 1/3 dupla, 4/4 tripla, 4/4 büntető, 2 lepattanó, 2 szerzett, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Rasheed (16 p. 4/7 dupla, 2/4 tripla, 2/3 büntető, 5 lepattanó, 5 szerzett, 2 eladott labda, 3 gólpassz), Nagy Bujdosó (15 p. 5/8 dupla, 1/1 tripla, 2/3 büntető, 9 lepattanó, 1 szerzett, 4 eladott labda), Vincze (14 p., 7/9 dupla, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 2 gólpassz), Ciglar (12 p., 3/5 dupla, 1/1 tripla, 3/4 büntető, 2 lepattanó, 3 szerzett 1 eladott labda, 6 gólpassz).

BEAC: Csicsai (10 p., 4/7 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető, 10 lepattanó (5 támadó), 3 szerzett, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Szász (10 p., 4/7 dupla, 0/2 tripla, 2/2 büntető, 4 lepattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda, 1 gólpassz), Katona (8 p., 1/3 dupla, 2/5 tripla, 2-2 lepattanó, eladott labda és gólpassz), Zsámár (7 p., 3/7 dupla, 1/1 büntető, 3 lepattanó, 2-2 szerzett és eladott labda, 2 gólpassz), Horváth E. (7 p., 3/3 dupla, 0/1 tripla, 1/2 büntető, 1-1 szerzett és eladott labda, 1 gólpassz)

Kép: zalaihirlap.hu