Női NB I:Kínkeserves Fradi győzelem

Hazai győzelemmel zárult mindkét pénteki női bajnoki mérkőzés. A nyitó negyed közepére a Pécs a BSE, a Fradi pedig a Vasas ellen szerzett jelentős előnyt. A kezdés mindkét összecsapás végkimenetelében döntő szerepet játszott, Pécs sima rajt-cél győzelmet aratott, a Fradi pedig – a Vasas többször is egyenlített – a vártnál jóval nagyobb küzdelemben nehezen őrizte meg veretlenségét egy sokkal inkább küzdelmes, mint látványos mérkőzésen.

Pécs 2010 - BSE FCSM 83-38 (17-8, 26-7, 22-10, 18-13)

Kifejezetten jól, lendületesen, felpörögve kezdett a kaotikus holtszezon után hazai pályán most debütáló  Pécs, amely 5 perc elteltével 11-2-re vezetett a kissé megilletődött BSE-vel szemben. A második negyedben is lendületben maradt Zseljko Dokics csapata, és szünetig csaknem 30 pontos előnyre tett szert. A különbség a harmadik negyed után 40 pont volt, így összességében szépen debütált a jelentősen átalakított pécsi csapat a szurkolói előtt. Üde színfolt volt a fiatal Szamosi Amadea bátor, ponterős játéka.

Érdekességek a statisztikából.

Pécs: A Quigley (16 p., 2/4 dupla, 3/7 tripla, 3/4 büntető, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Raksányi (15 p., 6/9 dupla, 1/2 tripla , 1/1 büntető, 2 lepattanó, 1 szerzett labda, 4 gólpassz), Szamosi (16 perc, 11 p., 5/7 dupla, 1/2 büntető, 3 lepattanó, 2 szerzett, 3 eladott labda) Murphy (11 p., 3/7 dupla, 5/6 büntető, 4 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) Horváth L.(9 p., 4/5 dupla, 1/2 büntető, 7 lepattanó, 3 szerzett 1 eladott labda, 1 gólpassz)

BSE: Szondy (8 p., 4/14 dupla, 0/4 tripla, 1 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Hegedűs (8 p., 3/7 dupla, 2/2 büntető, 8 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda, 1 gólpassz), Bagi (6 p., 2/3 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető, 5 lepattanó, 1-1 szerzett és eladott labda, 2 gólpassz)

FTC – Vasas 51-43 (20-12, 6-4, 15-17, 10-10)

Az ellenállhatatlanul kezdő Vida Anna vezérletével a nyitó negyed közepén 10-2-re vezetett a Fradi. A szakasz második felében ugyan kiegyenlítetté tette a játékot a Vasas, de Túróczi révén tartotta a meccs elején szerzett előnyét a hazai együttes. A második negyed felejthető volt, első felét 2-0-ra nyerte a Vasas... 12 triplát emeltek kosárra a játékosok az első félidőben, mindegyik célt tévesztett.

Térfélcsere után a vendégek hatalmas lendülettel vetették magukat a küzdelembe, s a Teilane-Mansaré duó eredményessége révén a negyed közepére ledolgozták hátrányukat. Ez azonban sokat kivett a piros-kékekből, a Fradi a negyed végén a válogatott formában kosarazó Vida kosaraival egy 10-2-es futással 8 ponttal elhúzott. A szívós Vasas a záró szakaszban hosszú hajrát nyitott, míg a Fradiban nem akadt aki felnőtt volna Vida mellé. A 37. percben 43-43 volt az állás, azonban a képlet hasonló volt,mint a harmadik negyedben. A Vasas újabb egyenlítése után megint új erőre kapott a Fradi, s a végjátékban egy 8-0-s sorozattal, ha a vártnál jóval nehezebben is de a 4. meccsét is megnyerte.

Ferencváros: Vida (22 p., 7/12 dupla, 1/5 tripla, 5/5 büntető, 8 lepattanó, 3 szerzett labda, 2 gólpassz), Englert (10 p., 2/6 dupla, 1/1 tripla, 3/4 büntető, 1 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Túróczi (6 p., 2/7 dupla, 0/1 tripla, 2/2 büntető, 6 lepattanó, 6 szerzett, 2 eladott labda, 2 gólpassz), Szlimák (5 p. 1/5 dupla, 0/4 tripla, 1 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda, 6 kiharcolt fault, 2 gólpassz)

Vasas: Teilane (8 p., 3/7 dupla, 2/3 büntető, 9 lepattanó, 1 szerzett, 3 eladott labda, 3 gólpassz), Mansaré (8 p., 4/11 dupla, 5 lepattanó, 4 szerzett, 1 eladott labda), Kovalcsik (8 p, 4/5 dupla), Adamecz (6 p., 3/12 dupla, 0/2 büntető, 4 lepattanó, 7 eladott labda, 1 gólpassz), Pál (2 p., 0/3 dupla, 0/1 tripla, 2/4 büntető, 8 lepattanó, 4 szerzett, 1 eladott labda, 1 gólpassz)

Fotó(1): portal.mizopecsbasketball.hu

Fotó(2): mkosz.hu