Női válogatott: vereség az amerikaiak ellen

Negyedik - a második tornán az első - meccsét is lejátszotta a Kínában túrázó női kosárlabda válogatottunk. Azok után, hogy az első tornán egy pontgazdag, látványos meccset játszottak az amerikai egyetemi csapattal lányaink, most egy inkább küzdelmes összecsapáson maradtak alul.

Amerikai egyetemi válogatott - Magyarország 71-55 (13-12, 24-15  20-16, 14-12)

Kemény, határozott, agresszív védekezésével kicsit meglepte csapatunk az amerikaiakat. Amennyit javult a védekezés sajnos ezúttal annyival pontatlanabb lett a támadójáték. A második negyedben érvényre juttatva fizikai fölényét szünetig 10 pontosra növelte előnyét az amerikai egyetemi együttes. A második félidőben elsősorban Raksányi és Rasheed ponterőssége révén kiegyenlítetté tették a lányok a játékot, de az amerikai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

A magyar válogatott pontszerzői: Raksányi 17/9, Rasheed 14/6, Bálint 11/3, Laklóth 5/3, Ruják, Krivacsevics 4-4.

Fotó: digisport.hu