Olimpiai bajnokkal (center)párban

altAkadtak akik nem kerültek pályára, voltak akik keveset játszottak, megesett, hogy kipontozódott valaki... Nézzük légióskodó kosaras hölgyeink meglehetősen vegyes elmúlt hetét

Nem a mieink hőstetteitől zengett a román női bajnokság, amelyben dupla fordulót rendeztek múlt héten. Szlimák Hajni csapata pár hete már előrehozott néhány meccset, a szatmárnémeti nem játszott bajnokit, volt viszont egy kellemetlen oroszországi kirándulása. Vologdán a Csevakata otthonában 74-38-ra kapott ki a csapat, Hajninak sem ment. 32 perce alatt volt 8 sikertelen dobása (3 dupla, 5 triplakísérlet), szedett 2 lepattanót, volt 5 gólpassza, - csapat szinten ez a szám 7 volt -  7 eladott és 4 szerzett labdája. Kajdacsi Judit a Sepsiszentgyörgy mindkét bajnokiját kihagyta. Vincze Andreának nem igazán ment a kolozsváriaknál, hét közben a Rapid otthonában 74-62-re elvesztett összecsapáson 22 perce alatt volt 5 rossz dobása s 2 pattanója.  Hét végén egymás ellen játszhatott volna Vincze és Kajdacsi, ám utóbbi ezúttal sem lépett pályára, Andrea pedig 14 perc alatt 1/4-es dobásmutatóval 2 pontot szerzett s mellé1 lepattanót. Az egyoldalú meccset 95-42-re nyerte a Sepsiszentgyörgy.

Vincze Andrea nővére, Viktória győzelemnek örülhetett a Wolfenbüttel csapatával, amely Freiburgban nyert 77-64-re. Viki kevés játékidejét - 8 perc - próbálta megtölteni tartalommal, 1/1 duplára 3 lepattanóra és 1 gólpasszra volt elég a rövidke idő.

Törökországban, ha minden úgy alakult volna,ahogy 2-3 hónappal ezelőtt álltak volna a dolgok, akkor egymással került volna szembe Vajda Nusi és Iványi Dalma. Utóbbi már jó ideje eljött a meccset amúgy 67-62-re megnyerő Botas-tól, Nusi pedig azok után, hogy legutóbb csupán perceket kapott, most nem is játszott.

altSzlovákiában újabb könnyed ujjgyakorlaton van túl a Good Angels Kosice. Krivacsevics és Quigley csapata Poprádon nyert 114-35-re. Előbbi 15, míg utóbbi 30 ponttal terhelte meg az ellenfél gyűrűjét. A Szondy Dórát foglalkoztató Somorja rangadót játszott a rózsahegyiekkel, helytállt de 73-60-ra kikapott.

A lengyel bajnokságban Horti Dóra az olimpiai bajnok Tina Charles-szal párban kezdett centerben a Pabianice elleni bajnokin. Bár 19 perc alatt kipontozódott, hasznosan játszott a magyar középjátékos, aki 2/2-es mezőny és 2/4-es büntető-mutatóval dobott 6 pontja mellé 5 lepattanót is leszedett.

Németh Bernadettel a soraiban először kapott ki a francia élvonalban a Lyon, amelyet az egyik élcsapat, a Montpellier győzött le a veterán 26 pontot szerző, 5 triplát beemelő Lawson vezérletével 81-64-re. Bettynek túl sok "köze" nem volt a fiaskóhoz, 7 perce alatt bedobott 2 büntetőt s szerzett 1-1 labdát és lepattanót. A másodosztályban nem szakadt meg Fritz Judit csapatának,a Dunkerqe-nek a rossz sorozata, nagy verésbe "szaladt bele" a csapat, amely Calais-ban kapott ki 93-60-ra. Juditnak sem ment a játék 29 perc alatt 1/5-es dupla és 0/4-es triplamutatóval zárt, 2 pontja mellé 4 pattanót szerzett.

Honti Kata a visszafogottabb  hétközi Euroliga-játék után újra vezéregyénisége volt a Rivas Ecopolis-nak, amely a spanyol bajnokságban az UNB Obenasa elleni 64-53-as sikerrel őrizte meg bajnoki veretlenségét. Kata 23 perc alatt 3/3-as dupla és büntető-, valamint 1/2-es triplamutatóval 12 ponttal zárt, szedett 1 lepattanót és kiosztott 3 gólpasszt.