Parádéztak a magyar kosaras hölgyek külföldön

Több légióskodó magyar kosaras lány is kiemelkedő teljesítményt nyújtott a múlt héten.

Spanyolországban a két magyar játékosával a kezdő ötösben 9-5-ös (!) eső negyed után végül fölényesen, 70-47-re győzött Itunban a Rivas Ecopolis, s ezzel megnyerte az alapszakaszt. A közelmúltban a Királynő Kupát is elnyerő együttesmúlt hét végi diadalából Vajda Nusi főszerepet vállalt. A magasbedobó 29 percet játszva 4/11-es dupla, s 2/4-es tripla mutatóval 14/6 ponttal, s a mellé leszedett 6 pattanóval zárt. Emellett volt 1-1 gólpassza, blokkja, szerzett és eladott labdája.

Honti Kata a mezőnymunkában jeleskedett, 23 perc alatt volt 3 sikertelen mezőny kísérlete, 2 lepattanója, 5 gólpassza  és 1 eladott labdája.

Szlovákiában Németh Bernadett csapatának, az Iglónak sikerült a bravúr, a negyeddöntő 3. meccsén Pöstyénben tudott nyerni 74-67re. Az Ostraván könnyed 2-0-lal átlépő, Euroliga 4. Good Angels Kassa-Igló elődöntő párharc első meccsét is lejátszották már, s a kassaiak két magyar válogatottjuk, a 20 pontig jutó Quigley é a 16 ponttal záró Krivacsevics vezérletével a várakozásoknak megfelelően fölényesen, 104-58-ra diadalmaskodott.

Kicsit délebbre ugorva, Romániában "magyaros" rangadót játszottak, egymás ellen játszott a Szatmárnémeti csapatában Szlimák Hajnalka és a Sepsiszentgyörgy együttesében Kajdacsi Judit. Nyugodtan kijelenthetjük, előbbi vezérletével született meg a 74-68-as szatmárnémeti siker. Szlimák Hajni végigjátszotta a mérkőzést, 4/7-es dupla, 3/8-astripla és 2/3-as büntető mutatóval 19/9 pontot tett a közösbe. Statisztikai lapjára még 2-2 lepattanó és szerzett labda, valamint 1 gólpassz került. A másik oldalon Kajdacsi Juditnak 11 perc jutott s ezalatt volt egy sikertelen mezőnykísérlete, 1 pattanója és 2 eladott labdája. Vincze Viktória nem játszott a Kolozsvárban a Sportul Studentec ellen 68-67-re elvesztett meccsen.

Nővérének, Andreának csapatát, német a bajnok Wolfenbüttelt egy a közvetítésekkel kapcsolatos ügy miatt - bár 3. helyen zárta az együttes az alapszakaszt - kizárták a rájátszásból...

Lengyel földön két idegenbeli mérkőzés után 1-1-re áll az Artego Bydgoszcz elleni elődöntőben Horti Dóra csapata, a Wisla Krakkó. Az első meccset 68-63-ra elvesztették "Dodiék", a magyar center 11 percet játszva bedobta mindkét büntetőjét s szedett 6 pattanót, volt 1 gólpassza s 2 eladott labdája.  A második meccsen óriási változás történt, ezt szinte kiütéssel, 90-63-ra nyerte a Wisla. Horti Dóra ezen a meccsen már 20 percet játszott - igen eredményesen. 6/7-es mezőny és 1/1es büntető mutatóval 13 pontig jutott. Emellett 1-1 lepattanója, gólpassza s szerzett, valamint 2 eladott labda olvasható statisztikai lapján.