Remek védekezés - idegenbeli bravúr!

Roppant fontos összecsapást játszott ma este az izraeli Rishon Le Zionban. Három forduló ment le, és már után mindkét együttes volt szabadnapos, s 2-2 meccset lejátszva 1-1 győzelemmel és vereséggel állt. Csapatunk a Minszkben, nagy küzdelemben elszenvedett 4 pontos 51-47-esfehéroroszok elleni veresége után hozta a kötelezőt Portugália ellen, Izrael az ukránok elleni magabiztos 73-58-as hazai győzelemmel kezdte a sorozatot a 28 pontig jutó Shay Doron (12/15 büntető)  vezérletével. Hét közben - és ez azért már a mieinknek is támpont lehetett - az első félidőben még tartva magukat 69-61-re kikaptak Minszkben. A fehéroroszok a játéknapon Ukrajnában is megőrizték veretlenségüket, 55-51-re diadalmaskodva - Ukrajna lépéshátrányba került.

Pár magyar lány egy ismerőssel is találkozott, hiszen az ellenfélnél játszik az az 2010-11-s szezon elején pár hónapot Sopronban játszó Jekatyerina Abramzon. Bár Cohen révén a hazaiak szereztek vezetést, Simon és Vajda kosaraival fordítottak legjobbjaink. Fej-fej mellett haladtak az együttesek, a negyed közepéhez közeledve Honti és Doron váltott kosarat. A negyed közepén Quigley vezérletével szinte állva hagyták lányaink a hazaiakat, 19-9-re elhúztak a mieink egy 13-1-es 4 percet bemutatva.

A második szakasz elején továbbra is jól védekeztek a lányok, de támadásban megtört a lendület. A hazaiakat több, mint 9 (!) perces kosárcsendre késztették a mieink, ám a szakasz első kosarát több, mint 3 perc elteltével szerezte Simon, majd a szakasz közepén Horti 14 pontosra növelte a mieink előnyét. Az összességében csaknem 11 percesre nyúló hazai kosárcsendet 1 jó büntetővel Fleischer törte meg. mieinket azonban ez sem tudta, Horti újabb kosara és Nagy-Bujdosó találata után 27-10-re húztak el lányaink, ráadásul ebben az időszakban Honti és Vajda pihent. A félidő hajrájában Abramzon egy kosár plusz büntetős akcióval vétette észre magát. Visszatért Honti és Vajda, mindketten egy-egy duplával jelezték: újra a a pályán vannak. A félidő utolsó percér e fordulva Quigley hármasával 20 (!) pont fölé hizlalta előnyét válogatottunk. Szünetben 38-14-re vezettek Stefan Svitek úgy egyénileg, mint csapatként remekül védekező tanítványai -ez minden előzetes várakozást messze-messze felülmúlt.

Fleischer révén hazai kosárral kezdődött a 2. félidő. Szerencsére a jó védekezés maradt, ám támadásban kapkodott, pontatlanul játszott a csapat, négy és él perc elteltével Quigley megszerezte a játékrész első magyar találatát...kellett!  A negyed második felében aztán Honti és Nagy-Bujdosó és Quigley tett róla, hogy állandósuljon a 20 pont fölötti vezetés. A záró szakaszt 23 (!) pontos előnnyel várta válogatottunk. A záró szakasz első 3 percében ugyan egy 5-0-s "rohamot" kivágott Izrael, ám ekkor Honti betalált,majd Simon kosarával ismét 20 pont fölé nőtt az előny, úgy, hogy közben lányaink zsinórban 6 büntetőt is kihagytak.Most azonban ez is belefért, az első félidőben szenzációsan védekező és csapatként játszó magyar együttes győzelmét pillanatnyi veszély nem fenyegette. Egy nagyon fontos tétmeccsen védekezett kiválóan játszott jól és aratott igen-igen magabiztosan nagyon fontos győzelmet női nemzeti csapatunk.