Sopron-Győr bajnoki döntő lesz a hölgyeknél

Sopron-Győr finálé lesz a női kosárlabda bajnokságban, miután a Győr-Pécs negyeddöntő harmadik meccsén Fűzy Ákos együttese 74-59-re verte a pécsieket, azok után, hogy az első félidő után még 30-30-as döntetlent mutatott az eredményjelző

A negyeddöntők aránylag simák voltak, a Sopron a Szekszárdot, a Győr pedig a Baját győzte le kétszer. A Pécs is megverte kétszer a Vasast, ám elsőre 20-0-akkal a budaiakat hozták ki győzteseknek,  de a pécsi fellebbezés után a pályán elért eredménnyel a baranyaiak léptek tovább. Amit az várható volt, a legnagyobb csatát a ZTE-FTC negyeddöntő hozta, két szoros meccset nyerve a zalaiak jutottak a négy közé.

Az elődöntőben a Sopron otthon - Németh és Fegyverneky nélkül - magabiztosan, idegenben pedig, amikor betegségek miatt az egerszegiek voltak tartalékosak - szünet után felőrölve létszámhiányos ellenfelét gond nélkül lett döntős.
A másik ágon a Győr az első hazai meccsét hozta, ám Pécsett Quigley remeklése no meg Hollingsworth korai faultproblémái miatt Zseljko Dokics együttese kiharcolta a harmadik meccs esélyét, amelyet mindkét edző részéről némi a játékvezetőket már előzetesen is presszionáló  nyilatkozat vezetett fel. Ezek után érkeztünk el a döntőbe jutásról döntő harmadik összecsapáshoz, amelyet Győrben rendeztek.

Két a tét miatt érthetően ideges csapat részvételével kezdődött a 3. meccs. A 3. perc elején még Bujdosó 1 jó büntetője révén a Győr vezetett, ám a negyed közepére az elődöntő-sorozaton eddig extra teljesítményt nyújtó Raksányi eredményességének köszönhetően már 5-3-ra a Pécs.
Utána Hollingsworth pillanatai következtek. Pécsi részről Quigley is belejött a Győrt a padról Laklóth segítette hármassal. Ment persze a taktikázás is, leült Hollingsworth - Murphy is pihenőt kapott.
A negyed végét újra a meccs elején látott kapkodás jellemezte 10 perc után 13-13-ra állt a parti.

A második szakaszt Török duplájával,majd a visszatérő Murphy kosár plusz büntetős játékával kezdve 5 ponttal meglépett a Pécs, a túloldalon Simon villant, miköben olyan epizódisták játszottak, mint hazai részről Nagy, a pécsieknél pedig Pénzes. A második negyed közepén az előző meccsen 30-at "hintő" Quigely rázta meg magát, s kosaraival 7 ponttal megugrottak a vendégek. Fűzy érthető időkérése után Ciglar kosaraival kezdte meg a felzárkózást a Győr, Két duplája aegy 9-2-es, a 19. percre az egyenlítést eredményező győri roham kezdetét jelentette. A félidő 30-30-as "tenisz"-döntetlennel zárult.

A második félidő Nagy-Bujdosó hármasával kezdődött. Quigley 2 pontot érő válasza után Ciglar első asszisztját adta, amelyből Laklóth Anna volt eredményes. A győriek 3 perc alatt összeszedtek  csapathibát, ám az . után Laczi kihagyta a büntetőket, Ciglar ezt triplával büntette. A szakasz közepén Quigley leült pihenni , s nem volt aki a pécsieknél kosarat szerezzen, 47-37-re ellépett a Győr s ebből az előnyszerzésből  minden akkor a pályán lévő hazai játékos kivette részét. A hosszabb pécsi kosárcsendet Török törte meg büntetőkkel. A negyed végén Quighey ponterőssége révén kiegyenlítetté tette a játkot a Pécs, a zárószakasz előtt 53-44-re vezetett a Győr.

A záró szakasz első kosarát közel 2 perc elteltével Quigley szerezte. Rasheed azonban a két következő hazai akció végén 4 büntető értékesítve 12 pontosra növelte csapata előnyét. Murphy szintén a vonalról redukálta ezt kerek 10-re. Quigley uána egyet értékesitett, s a 4 hibával a kispadon ülő Hollingsworth nélkül a Győr is megáll támadásban. A hazaiakat a holtponton Simon lenditette át egy kosár plusz büntetős akcióval. Horváth Lilla első kosarával 7-re küzdötte föl magát a Pécs, ám Nagy-Bujdosó ekkor egy demoralizáló hármast emelt be korábbi csapata kosarába. A szenzációs Quigley ismét megvillant, ám Laklóth hármasa a kegyelemdöfést jelentette a Pécsnek, a döntőbe jutást, az újabb történelmi sikert a Győrnek.

UNI SEAT Győr - Pécs 2010 74-59 (13-13, 17-17, 23-14, 21-15)

Érdekességek a statisztikából.
Győr: Ciglar (15/6 p., 4 lep., 3 ea., 9 gp.), Hollingsworth (14 p., 12 lep., 7 kih, f.), Rasheed (12 p., 4 gp.), Nagy-Bujdosó (10/6 p., 11 lep.,  3 gp.), Laklóth (11/9 p., 1/1 dupla, 3/3 tripla, 1 ea., 3-3 szerz. és gp.).
Pécs: Quigley (28 p., 9 lep., 3 gp., 12 kih, f.), Murphy (10 p., 4 lep.), Raksányi (9 p., 3 lep., 2 gp.).

Képek: mizopecsbasketball.hu