Sopron-Kassa döntő lesz

A papírformának megfelelően a magyar bajnok Uniqa Euroleasing Sopron és a szlovák bajnok Good Angels Kosice játssza a magyar-szlovák közös bajnokság döntőjét.

A kassai Final Four elődöntőjének első mérkőzésén a Sopron a Rózsahegy ellen csatázott. A magyar csapat - amely már az engedély nélkül hazatérő Amber Holt nélkül játszott - jól kezdett, de az első negyed végén kissé meglépett a Rózsahegy. A szlovákiai együttes 17-12-re is vezetett, ám a jól játszó Cserny révén a 15. percben 21-21-nél befogta ellenfelét a Sopron.

A 28-28-as félidő után Milovanovics hármasával került előnybe a magyar bajnok és repesztett egy 7-0-át. Sajnos a negyed végén a Rózsahegy előbb feljött, majd a vezetést is visszavette, de a záró szakaszra két pontos soproni előnnyel érkeztek a felek. Az utolsó negyed Milovanovics parádéval indult, egymaga 7-0-s szakaszt produkált (43-52). A végjátékba is tartotta vezetését a Sopron, az utolsó percbe négy pontos előnnyel érkeztek és Krnjics fontos kosarával ki is harcolták a döntőt Székely Norbert tanítványai.

MBK Ruzomberok - Uniqa Euroleasing Sopron 55-61 (14-10, 14-18, 15-17, 12-16)

Rózsahegy, ld.: Holmes (10), Parker (8).

Sopron: Fegyverneky (12/3), Johnson (9/3), Zsovár (2), Milovanovics (16/3), Krnjics (8). Csere: Cserny (10), Licskai (2), Pál (-), Böröndy (2).

Ismét tartalékosan lépett pályára a Győr, amelyben a lejáró szerződésű Hurst mellett a csapattól távozó Rasheed sem játszott. Ennek ellenére erőn felül teljesítve jól tartotta magát a magyar ezüstérmes a szlovákiai kirakatcsapat ellen. Olyannyira, hogy sokáig fej-fej mellett haladt a két együttes, sőt a 14. percben Semsei büntetőivel 25-22-re még a Győr vezetett. A félidőre viszont fordított a Kassa és 38-31-re vezetett.

Aki azt gondolta, hogy innentől sima a kassaiak útja az tévedett. Továbbra is tartotta magát Fűzy Ákos csapata, a 24. percben Laklóth hármasával 42-40-re jöttek fel. Smith is aktivizálta magát, így meccsben volt a Győr a záró negyedhez érkezve. Az utolsó tíz percre azonban elfáradt a tartalékos magyar csapat és 60-53 után egy 11-0-s szakasszal bedarálta őket a Kassa, de így is tisztességesen teljesítettek a zöld-fehérek.

Good Angels Kosice - Hat Agro-UNI Győr 75-55 (17-15, 21-16, 15-17, 22-7)

Kassa, ld.: Quigley (21/3), Balintová (13/6), Krivacsevics (12).

Győr: Raksányi (8/6), Semsei (16/6), Laklóth (15/6), Smith (13), Lima (1). Csere: őri (2), Dobos (-).