Szép búcsú a B-divíziótól, jöhet az A!

Parádés befejező negyedet produkálva szép győzelemmel zárta a már e meccs eredményétől függetlenül az A-divízióba feljutó magyar női U20-as válogatott a csehországi Kaltovyban zajló B-divíziós Európa-bajnokságot. A tét nélküli belgák elleni összecsapáson a 33. percig kiegyenlített volt a játék, ám ekkor "robbantottak" a mieink s végül 15 pontos győzelemmel zárták Európa-bajnoki szereplésüket, méghozzá bronzémesként.

Magyarország - Belgium 56-41 (14-11, 9-10, 8-11, 25-9)

Magyarország: Mányoky 5/3, Adamecz, SZABÓ B. 5/3, SZABÓ F. 6, Mansaré 2. Cs: LICSKAI 12, Baksa, VÁGVÖLGYI 4, FUISZ 10/6, VELKEY 8 , Czirják 2, Katona.

Szabó Bettina révén triplával nyitották lányaink a tét nélküli záró meccsüket, s az első percekben a két Szabó eredményessége révén vezettek is. A negyed közepe a szó szoros és átvitt értelmében is pontatlan játékkal telt. A szakasz hajrájában rövid időre - 13 másodpercig - átvette a vezetést Belgium, ám Licskai két gyors találatát követően ismét a mieinknél volt az előny.

A második negyed Fuisz triplájával indult, amellyel megduplázta előnyét csapatunk. Az ő és Velkey ponterőssége révén egy 7-2-es rohammal indította csapatunk a játékrészt, időt is kért ellenfelünk. Meg is tört a mieink lendülete, eladott labdák és rossz dobások következtek a mieink játékában, a belgák egy 8-0-s futással kiegyenlítettek  - Farkas Sándor kért időt. A félidő hajrájában Mansaré büntetőkkel törte meg az igencsak hosszúra nyúlt magyar kosárcsendet, így 2 pontos előnnyel fordulhattak a mieink.

Licskai kosarával indult a második félidő. Fej-ej mellett haladtak a felek, Licskai és Fuisz kosarainak köszönhetően a mieink vezettek, de a belga csapat "tapadt" együttesünkre. Sőt a negyed hajrájában az első triplájával át is vette a vezetést ellenfelünk. A záró szakasznak egy pontos belga vezetéssel vágtak neki a felek.  Ennek elején Velkey visszaszerezte a vezetést, ám erre jött egy újabb belga tripla. Velkey tartotta ekkor versenyben a csapatot, majd Mányoky és Szabó Flóra villanásaival 6 ponttal megugrottak  fiataljaink. És ekkor már nem volt megállás, Fuisz, majd Mányoky is beemelt egy-egy hármast, 35-35 után egy 16-2-es fergeteges rohamot mutattak be lányaink. A nagy "futásnak" egy belga tripla vetett véget. Az utolsó percekben Vágvölgy kosár plusz büntetős akciója, majd Czirják ziccere biztosította be az újabb győzelmet. Farkas Sándor pedig ügyelt a részletekre, megadta a módját, az utolsó 25 másodpercre a pályára küldte, hogy a győzelmet és a feljutást a játéktéren ünnepelhesse az első meccsen térdsérülést szenvedő Katona Szidóniát.

Fiataljaink leendő A-divíziós együtteshez méltó hajrával nyertek, és 6 győzelem mellett mindössze 2 összecsapást elveszítve harcolták ki a feljutást.