Szünet után "hengerelt" a Diósgyőr

Bár nem teljesen a miskolci szurkolók elképzelése szerinti forgatókönyv alapján zajlott a meccs, de végeredményben az erőviszonyoknak megfelelő fölényes diósgyőri győzelem született.

Work Force DKSK Miskolc - BSE FCSM  97-53 (21-19, 24-17, 32-7, 20-10)

Az első 2 percben 4 pontot szerző Hegedűs Mónika révén a vendégek vezettek, és bizony úgy indult a meccs, hogy a vendégek "elhúzzák a Diósgyőr nótáját". Károlyi Andrea triplájával a 4. perc elején 11-6-ra vezetett a BSE. Ekkor Bozóki Bettina ponterősségére építve egy 6-0-s szakasszal fordított a Diósgyőr, ezt követően pedig váltott vezetéssel haladtak a csapatok. A negyed hajrájára alábbhagyott az addig nagyüzemi szintű pontgyártás, jobban ügyeltek a védekezésre a csapatok, a fordulatos szakasz végén 2 ponttal vezettek a hazaiak.

A második negyed elején felváltva potyogtak a kosarak, egyik szakvezető sem lehetett igazán elégedett csapata védekezésével. 29-26-os hazai vezetés után Brittainey Raven dobott zsinórban 5 pontot, ám a bátran és ügyeesen játszó BSE ezt követően is "tapadt" a Diósgyőrre. A félidő hajrájában Károlyi és Adamecz Lilla pontjaival 4-re jött föl a budai alakulat, a hazaiak ekkor Fürtös Kata évén tartották szűk előnyüket. A félidőt Maja Skorics hármasa, majd Raven büntetői után 9 pontos előnnyel zárta a Diósgyőr.

Vélhetően tartott egy kis fejmosást a szünetben Peresztegi Nagy Ákos, mert a második félidő elején nekiesett ellenfelének a hazai együttes. 4-0-lal nyitott a DKSK, majd egy Károlyi tripla és dupla közé bekerült egy Bukovszki dupla. 51-41 után aztán egy 20-0-s négy percet produkált a Diósgyőr. Amikor a DKSK átszaladt a BSE-n, Skoricsnak volt egy remek szakasza, Fürtös is beemelt két hármast. A parádés hazai harmadik negyeddel eldöntötte a maga javára a mérkőzést a Diósgyőr, és végül a papírformának megfelelően biztosan győzött, a BSE kispadja pont nélkül maradt.

DKSK: Bukovszki 9/3, Raven 20/3, Skorics 17/3, Szabó P 8., Bozóki 8. Cs: Reiner 8, Sanford 6, Fürtös 12/6, Ocsenás 7/3, Fejes, Szabó B. 2.
BSE: Sonyák 6, Orsó 4, Hegedűs 13, Károlyi 18/9, Adamecz 12. Cs: Tiba, Zsilinszky, Miháczi, Kovalcsik, Katona.