Több honfitársnőnk is kitett magáért külföldön

Honti Katáék az "életben tartó" Euroliga győzelem után bajnoki csúcsrangadót nyertek. Vida Panka 30, Vajda Anna 20 pont közelében dobva egyaránt főszerepet játszott csapata győzelmében. Magyaros meccset rendeztek Romániában - papírforma végeredménnyel. Nézzük részletesen, mi is történt külföldön kosarazó honfitársnőinkkel a múlt hét végén.

Két nappal azután, hogy a múlt pénteken életben tartotta továbbjutási reményeit az Euroligában, Honti Kata csapata,  Famila Schio csúcsangadót nyert Olaszországban, 67-60-ra legyőzve a Ragusa 2. helyen álló Ragusa csapatát. Kata bő egy félidőnyit játszva 4 pontot (2/3 dupla, 0/2 tripla) dobott. Volt még 2 lepattanója, valamint 1-1 szerzett és eladott labdája.

Rasheed Rita csapata, a San Martino a meccs előtt vele azonos mutaróval álló Orvieto otthonában simán, 83-60-ra kikapott. A magyar bedobó csereként 27 percet játszott és 1/5-ös dupla, 2/7-es tripla, valamint 2/4-es büntető mutatóval 10/6 ponttal zárta a mérkőzést. Volt még 2-2 lepattanója és eladott, valamint 1 szerzett labdája.

A másodosztályban Vida Panka a legszebb napjaira emlékeztetően kosárlabdázott a Triestina színeiben a San GIovanni otthonában, ahonnan csapata elégedetten, 78-61-es győzelemmel térhetett haza. Válogatott bedobónk 34 percet játszva 29/15 (4/10 dupla, 5/7 tripla, 6/6 büntető) ponttal terhelte meg a rivális kosarát. Statisztikai lapjára még 4 lepattanó, 1-1 gólpassz, blokk és eladott, vala,mint 3 szerzett labda került.

Vajda Nusi ponterős játékának is köszönhetően az Antakya otthonában nyert 83-70-re a Botas csapata. A magyar kosaras 18/6 pontot dobott (4/10 dupla,2!4 tripla, 4/4 büntető). A mezőnyben is hasznossá tette magát, lekapott 5 lepattanót, volt 1-1 gólpassza és szerzett labdája, valamint 2 blokkja.

Horti Dóra csapata, a Canik egyetlen pont különbséggel maradt alul az Orduspor otthonában. Dodi 36 percet játszva 13 pontot (3/9 dupla, 0/1 tripla, 7/8 büntető) és 8 lepattanót (4-4 támadó illetve védő) szerzett. Adott társainak 3 gólpasszt, szerzett 2 labdát, de 6-ot eladott.

A Wisla Krakkó hét közben játszott, s 2 nappal az Orenburg elleni - egyébként elveszített - Euroliga visszavágó előtt 66-55-re kikapott a Gorzow otthonában, sajnos statisztika egyelőre nincs az Eurobasket.com-on a bajnokiról.

Romániában hét közben és hét végén is rendeztek fordulót. Hét közben egymás ellen játszott Kajdacsi Judit és Hutlassa Fanni együttese. Hiába ért el ismét őrületes dupla-duplát a kolozsvári csapat magyar középjátékosa, az erőviszonyoknak megfelelően biztos Targoviste győzelem (95-70) született. Kajdacsi 27 percet játszott és 9/15-ös dupla, 0/3-as tripla, valamint 3/4-es büntető mutatóval 21 pontot dobott. Mellé leszedett 19 lepattanót, 9-et a támadó palánknál. Volt még 4 gólpassza, 1-1 blokkja és szerzett, valamint 2 eladott labdája. A  másik oldalon Hutlassa is 27 percet játszott, ő 4/5-ös dupla mutatóval, 2 büntetőjét elrontva 8 ponttal fejezte be a találkozót. Leszedett 3 lepattanót és volt 1 eladott labdája.

Vincze Andrea a Marosvásárhely csapatában végigjátszotta a Nagyvárad elleni alsóházi rangadót, amelyet csapata 74-59-re elveszített. A magyar centernek 1-1 pont és lepattanó hiányzott a dupla duplához, a 9/3 pontját  50%-os mezőnymutatóval (3/6 dupla, 1/2 tripla) érte el, s mind a 9 pattanóját saját palánkjuk alatt szedte le. Statisztikai lapjára még 4-4 gólpassz és eladott labda, valamint 1 blokk került.

Hét végén a Targoviste - ezúttal Hutlassa nélkül - 83-63-ra verte a Sepsiszentgyörgy együttesét. A kolozsváriak értékes győzelmet arattak, 62-51-re verve a középcsapatnak számító temesvári együttest. A kolozsvári csapat magyar centere ezen a meccsen is dupla duplát ért el, 35 percet játszva 10 pontig (5/7 dupla, 0/2 tripla) és 15 lepattanóig (5 támadó) jutott.

Vincze Andiéknak nem volt esélyük Brassóban, ahol 81-40-re kapott ki a marosvásárhelyi alakulat. Andrea 37 percet játszva a 3/6-os dupla, 1/1-es tripla és 2/2-es büntető mutatóval elért 11/2 pontjával csapata legjobb dobójának bizonyult. Lepattanók tekintetében is ő volt csapata legjobbja, 6 védő pattanó begyűjtésével, s még volt egy mutató, amelynél az ő neve mellé került a legmagasabb szám csapatában, méghozzá egy 7-es - sajnos az eladott labdák rovatában.