Török bajnoki magyar főszereplőkkel

Ismét mozgalmas héten jutottak túl külföldön kosarazó honfitársnőink. Magyar szempontból a legérdekesebb mérkőzést török földön játszották, ahol egymással küzdött meg Horti Dóra és Vajda Anna csapata. Múlt hét végén több honfitársnőnk is visszatért csapatába - ki rövidebb, ki hosszabb kihagyás után

Kezdjük összefoglalónkat a Canik-Botas török bajnoki meccsel, amelyet 59-50-re a vendégcsapat, azaz Vajda Anna együttese nyert meg.  Nusi 37 percet játszva dupla duplával járult a Botas sikeréhez. 11 pontját 4/7-es dupla, 0/2-es tripla, valamint 3/3-as büntető mutatóval érte el, s mellette nem kevesebb, mint 13 lepattanót (2 támadó) kaparintott meg. Nusi statisztikai lapján még 2 gólpassz és 1 eladott labda olvasható.  A másik oldalon Horti Dóra ezúttal csereként lépett pályára, s így bizonyult, mindössze 21 percet a pályán töltve csapata legeredményesebb játékosának. Dodi 12/6 pontot dobott 3/10-es dupla és 2/2-es tripla mutatóval. Emellett leszedett 5 lepattanót, volt 1 blokkja és eladott 3 labdát.

Romániában Hutlassa Fanni és Kajdacsi Judit nem játszott, Vincze Andrea viszont pályára lépett a hétközi fordulóban. Csapata, a Marosvásárhely Temesváron kapott ki 89-63-ra, Andrea 34 perc alatt 1/4-es dupla és 1/2-es büntető mutatóval 3 pontot dobott. Mezőnyben hasznosan játszott, 7 lepattanójával, 3 gólpasszával, 2 szerzett labdájával és 4 blokkjával - 5 labdát viszont eladott. Hét végén nagy (98-35) verésbe szalad bele a csapat, a magyar center, bár 8 alkalommal is kísérletezett, pont nélkül maradt. Leszedett 4 lepattanót és volt 6-6 gólpassza és eladott labdája. Hét végére Kajdacsi - egyetlen pont híján dupla-duplával - visszatért a kolozsvári csapatba, amely 85-73-ra kapott ki az Alexandria együttesétől. A középjátékos közel 34 percet játszva 3/6-os dupla és 1/3-as tripla mutatóval 9/3 pontot dobott. Mellé leszedett 10 lepattanót (1 támadó), kiosztott 3 gólpasszt, volt 1 szerzett és 2 eladott labdája.  Hét végére Hutlassa is visszatért a Targoviste együttesébe, amely kiütéses (112-49) győzelmet aratott Fanni közel 26 percet játszva 4/7-es dupla és 0/1-es büntető mutatóval dobott 8 pontot. Leszedett 6 lepattanót, volt 2-2 gólpassza és eladott, valamint 3 szerzett labdája.

Csúcsrangadót játszott - és vesztett el - Lengyelországban a Wisla Krakkó, amely a Polkowice otthonában kapott ki  62-55-re. Quigley Alexandria 6/15-ös dupla és 0/2-es triplamutatóval 12 ponttal zárta a nagy rangadót. Volt 4-4 gólpassza és lepattanója, 3-3 szerzett illetve eladott labdája és 1 blokkja.

Olasz földön Rasheed Rita mindössze 13 percet játszott csapata a San Martino a Chieti otthonában aratott magabiztos (75-51) sikere alkalmával. A magyar bedobó ezalatt 1/2-es dupla és 2/6-os tripla mutatóval 8/6 pontig jutott, s leszedett 2 lepattanót. Homti Kata csapata fölöttébb magabiztosan (93-58) nyerte a 4. helyen álló Umbertide elleni rangadót, s ebben a visszatérő válogatott játékos keze is benne volt. Kata 24 percet játszott, s kimondottan jó dobóformát mutatva 4/5-ös dupla.valamint 1/1-es tripla mutatóval 11/3 ponttal fejezte be a találkozót, leszedett 4 lepattanót és volt 1 gólpassza.

A másodosztályban egy hete Milánóban aratott fölényes sikert Vida Anna csapata. Panka a 81-44-es trieszti sikerrel végződött találkozón 13 pontot (2/5 dupla és tripla, 3/5 büntető) s mellé 9 lepattanót szerzett. Ezen kívül volt 1 szerzett és 4 eladott labdája. Múlt hét végén csapata hazai környezetben 58-48-ra kikapott a Genova együttesétől.