Történelmi tett: a Győr az első döntős

Az első lepattanóért aló harcban három játékos zuhant a parkettre, ez jelezte, milyen keménységű küzdelemre lehet számítani. A rengeteg rossz dobás miatt az 5. perc elején 4-2-re vezetett a Győr, személyik tekintetében 3-3 volt az állás. Utána Laklóth hármasa következett s megugrott a rendező gárda.

A negyed közepe azonban a pécsieké volt. Határozott védekezésükkel belehajtották a győrieket pár eladott labdába. s Quigley, valamint Horváth Lilla kosaraival átvették a vezetést. A negyed vége a Győrnek sikerült jobban, Nagy-Bujdosó hármasa után a hazaiak is "loptak" pár labdát, s Simon és Ciglar ziccerei révén 4 pont előnnyel zárták a nyitó szakaszt.

A másodikat elején pedig lendületben maradtak a hazai lányok, Vincze lerohanásból, majd büntetőből is eredményes volt, Rasheed beemelt egy hármast, 11-4-es futással kezdte a Győr a negyedet, s 10 pont fölé nőtt az előnye. Időt kért Dokics, s utána jött Sarok hármasa. Ez azonban csak egy fellángolás volt részükről. Egy igen csapkodó, periódus végén Laklóth és Őri találataival 41-25-re léptek el Fűzy Ákos lányai, jó védekezésükkel többnyire egyéni akciókra késztették a pécsieket, s ezeket csak ritkán tudták kosárral befejezni.

Közel másfél - szó szerint - pontatlan perc után Raksányi hármasa a pécsi csapatnak adott nagy lökést, a hazaiak a kelleténél kicsit tovább maradtak az öltözőben, ráadásul Rasheed a 4. hibáját gyűjtötte be. 4 perc alatt a pécsiek egy 7-0-s rohammal szorossá tették a meccset, 4 perc 5 másodperc elteltével egy alapvonali bedobás utáni játékból szerezte az első hazai kosarat Nagy-Bujdosó. A győri kapitány vállaira is vette a csapatot, rendre remek ütemben berobbanva a támadó pattanókra, s utána feltéve a pontot az i-re főszerepet abban a 8-2-es rohamban, amellyel a győri lányok ismét megnyugtató előnyre tettek szert, s újfent 10 pont ölé növelték előnyüket. A pécsieket Quigley - ismerjük el - igen látványos betörések és lefordulások utáni kosarakkal próbálta versenyben tartani. A negyed hajrájában Ciglar is megvillant, s a változatosság kedvéért - a pécsiek is zónáztak, s a fordulatos szakasz végén maradt a két együttes között a félidőbeli 13 pontos különbség.

A záró szakasz egy női mezőnyben igen ritka, sőt szinte láthatatlan alley-oop játékkal kezdődött, Smesei passzát Hollingsworth pöckölte magasra felugorva a levegőből a gyűrűbe.. A játékosok is emlékezetessé akarták tenni e találatot, hiszen e találat mellett más kosár nem esett közel 4 percig e szakaszban. Ciglar jelentkezett egy hármassal, közel 20 pontra duzzadt a győri előny. A letámadásra kijövő pécsieknek kétszer is odaajándékozták a labdát a hazaiak, miközben Fűzy Ákos kénytelen volt időt kérni, s a hajrára is a legjobbakat beküldeni. Ciglar és Bujdosó révén aztán újra 17 pontra nőtt a különbség, s az utolsó másfél percre jöhetett Nagy és Fürtös - a túloldalon meg Csutorás és Pénzes. A csattanó Nagy Dóra kosara volt.

Kőkemény csatában összességében végig vezetve, s helyenként kifejezetten jól játszva jutott a kupadöntőbe a Győr.

Pécs 2010 - UNI Seat Győr  57-75 (16-20, 15-24, 15-15, 11-16)

Pécs: Török 2, Raksányi 9/3, QUIGLEY 16, SAROK 5/3, MURPHY 8. Cs Horváth L. 6, Laczi 5, Szamosi 6. Csutorás, Pénzes.

Győr: CIGLAR 15/6, Simon 9, Rasheed 3/3, NAGY-BUJDOSÓ 17/3, HOLLINGSWORTH 12. Cs: LAKLÓTH 7/3, Semsei 3, Vincze 4, Őri 3, Nagy D. 2, Fürtös.