U18: Kiütéssel négy között a lányok

Végig vezetve biztosan legyőzve Dánia legjobbjait, a legjobb négy közé jutott U18-as női válogatottunk a macedóniai Strumicán zajló B-diviziós Európa-bajnokságon. A magyar csapat egyetlen lépésre van az A-divizióba való feljutástól, ahová a sorozat 1-3 helyezettje léphet.

Magyarország-Dánia 67-43 (20-9, 17-6, 19-12, 11-16)

Magyarország: Miháczi 2, CSUTORÁS 16/12, GORJANÁCZ 10/6, Hegedűs 5, Szamosi 8. Csere: NAGY D. 3/3, Pap, SZABÓ 10/3, HATÁR 9, Bodnár, Balla, Fejes 4.

A mieink veretlent verve várhatták a mai összecsapást, miután tegnap legyőzték azt a Bulgáriát, aki makulátlan mérleggel érkezett a középdöntős szakaszba, míg a dánok vereséggel hangoltak az összecsapásra, simán kikapva, a magyarokat egyetlen ponttal legyőző portugáloktól.

Az eddigi meccseik többségén legjobbjaink az első negyed hajrájában tudtak megugrani, most azonban már az első percektől igyekeztek az északiak tudtára adni: ezen a ki-ki meccsen csakis magyar siker születhet... Miháczi nyitotta meg a pontok sorát, majd Hegedűs következett, a negyed közepén pedig Csutorás hármasával már 10-2-re "mentek" lányaink. Parádézott Zseljko Dokics és Konta Gyula együttese, amely az eddigi legfontosabb meccsén messze a legjobb játékát nyújtotta. Csutorás újabb hármasával 17-4-re alakult az eredmény, igaz, a negyed végén "találtak" 5 pontot a dánok, ám 17-9 után jött a harmadik Csutorás hármas. Szerencsére a második szakasz is nyomasztó magyar fölény jegyében telt, a jelek szerint amíg lányainkat feldobta a bolgárok elleni bravúr, addig a gyengén dobó dánokból a jelek szerint nagyon sokat kivett a portugálok elleni győzelem.

A második negyed elején több, mint 3 percig nem esett kosár, majd a dánok találtak be, s 10 ponton belülre kerültek. Nagy Dóra hármasa - amelyet egy újabb Csutorás tripla (immáron a 4.) követett - egy 10-0-s magyar roham kezdetét jelentette. A félidő hajrájában az addig védekezésben jeleskedő Határ Bernadett is betalált. Szünetben 37-15-re vezetett a  magyar csapat, de térfelcserét követően sem lankadtak a lányok, Gorjanácz és Szamosi villogott, de Hegedűs is villant, Határ büntetőjével pedig a két csapat közti különbség elérte a 30 pontos határt a negyed közepén. Ezúttal tehát nem következett be az Eb korábbi meccsein tapasztalt visszaesés, ekkor már eldőlt a meccs, de azért a hátralévő 15 percet is le kellett játszani.

Kitűnő teljesítményt nyújtva, magabiztos, remek játékkal jutott be a legjobb négy közé a magyar U18-as válogatott, ahol az eddig veretlen Fehéroroszország vár rájuk, szombaton este 20:30-kor!